SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Devialet Mania / Dostupnejší high-end

0

Francúzska značka je medzi audiofilmi dostatočne známa napriek tomu, že produkty z jej portfólia možno spočítať na prstoch dvoch rúk. Jej rad reproduktorov Phantom je priam legendou a pred istým časom sme mali možnosť testovať ich aj v našej redakcii. Jedinou ich chybičkou na kráse je cena, ktorá sa začína tesne pod tisíckou eur za najdostupnejší model, čo presahuje možnosti mnohých potenciálnych používateľov. Navyše všetky sú koncipované ako stacionárne zariadenia napájané zo siete. Teraz však výrobca prichádza s novým modelom Devialet Mania, ktorý ponúka menšie rozmery, nižšiu hmotnosť, napájanie z batérie a aj nižšiu cenu. V súčasnej ekonomickej situácii je pochopiteľné, že značka sa snaží ponúknuť reproduktor, ktorý je pod hranicou štvorciferných súm a zároveň chce byť jedným z najlepších bezdrôtových reproduktorov na trhu. Je jasné, že to nebude mať ľahké, pretože aj v segmente prémiových značiek je v tejto kategórii viacero produktov, otázkou teda bude, čo všetko vie Mania ponúknuť.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Reproduktor je o niečo menší ako futbalová lopta, ale jeho hmotnosť až 2,3 kg vás nenechá na pochybách, že sa tu na ničom nešetrilo. Jeho nastavenie je jednoduché, s možnosťou použitia ako bluetoothového reproduktora alebo multiroomového Wi-Fi zariadenia prostredníctvom aplikácie Devialet (pre iOS/Android). Podporuje funkcie Spotify Connect aj AirPlay 2, takže si svoju hudbu môžete spúšťať z ktoréhokoľvek zariadenia v sieti. Poskytuje aj možnosť nastavenia hlasového ovládania pomocou Amazon Alexa.

Hneď po vybalení vám je jasné, že Mania sa drží dizajnového jazyka výrobcu a nezaprie svoj pôvod. Dizajn pripomína ostatné produkty Devialet, najmä Phantom s takmer guľatým a symetrickým tvarom. Reproduktor je vyrobený z kovu a pokrytý látkou, čo je pre značku typické. Zvláštnosťou je akýsi plastový popruh, ktorý slúži ako držadlo a je v ňom zapustených šesť tlačidiel. Táto časť však trochu vybočuje z prémiového vzhľadu a vyzerá trochu obyčajne. Jedna z vychytávok produktu je funkcia aktívneho stereo kalibrovania, ktorá v reálnom čase optimalizuje zvukový profil v závislosti od umiestnenia reproduktora. Ak ho položíte do stredu izby, spustí 360° režim na homogénne pokrytie zvuku. Pri umiestnení k stene sa aktivujú dva širokopásmové reproduktory vzadu, aby posilnili funkciu dvojice reproduktorov v prednej časti a rozšírili tak dosah zvuku. Z vyššieho modelu Phantom zdedila Mania aj patentovanú technológiu SAM, ktorá dokáže prispôsobiť zvukový signál špecifikám tak, aby originálna nahrávka a akustický tlak generovaný reproduktorom boli v dokonalej harmónii. 

Reproduktor poskytuje výrazný a dobre prekreslený zvuk s výraznými basmi, pričom vysoké a stredné tóny v niektorých hudobných žánroch môžu byť menej výrazné. Našťastie pri použití s  aplikáciou Devialet možno jednoducho upraviť úroveň basov a výšok. Pokročilý ekvalizér tu však nečakajte. Prioritou zariadenia je čistota a autentickosť zvuku, takže žiadne „kazidlá“ nie sú potrebné. Na rozdiel od bežných prenosných reproduktorov Mania poskytuje stereofónny zvuk, ktorý je adaptívne upravený podľa umiestnenia v miestnosti. S výkonom 95 dB SPL si poradí aj s ozvučením väčšej miestnosti. Zvukový prejav je veľmi presvedčivý a na rozmery zariadenia často až neuveriteľný.

Vďaka jeho basovej orientácii poteší najmä milovníkov basov, ktorí v ňom nájdu solídny malý a prenosný reproduktor, ktorý poskytuje výborný zvuk, kdekoľvek ho umiestnite. Ochrana IPX4 navyše zabezpečuje, že mu neublíži ani náhodné postriekanie vodou.

Hlavnou otázkou je, samozrejme, jeho cena, ktorá je síce dostupnejšia, ale nie malá. S tým sa však potenciálny majiteľ musí vyrovnať sám. Napriek tomu, že Mania nedosahuje kvalitu Phantomu, ide stále o veľmi zaujímavú alternatívu s neopozeraným, prémiovým dizajnom z hodnotných materiálov, vynikajúcim zvukom, možnosťou prenášania a predsa len prijateľnejšou cenou. A nemožno zabúdať ani na prestížnu značku, ktorá znie trochu ináč ako bežná komercia, čo sa, samozrejme, počíta.  

PLUSY, MÍNUSY:

+ Prémiový dizajn, vynikajúci zvuk, jednoduchá inštalácia a obsluha, nadčasové technológie, multiroom a Alexa
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Akustický tlak: 95 dB SPL, meniče 4× širokopásmový menič s hliníkovou membránou, 2× woofer, zosilňovače: 2× 38 W trieda D pre woofery, 4× 25 W trieda D pre širokopásmové meniče, frekvenčný rozsah: 30 Hz – 20 kHz, procesor:  ARM Cortex A53, 1,4 GHz, vstavaná batéria 3200 mAh, nabíjanie USB-C PD 30 W, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, a, c 2,4 GHz a 5 GHz, bluetooth 5.0 A2DP a AVRCP profily, AAC, SBC audio kodeky, hmotnosť 2,3 kg, rozmery (š × v × h) 176 × 193 × 139 mm

Cena: 790 EUR

HODNOTENIE: 10/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať