CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Doogee T20 Mini Kid / Detský tablet

0

Tablet s 8,4" displejom sa dodáva spolu s atraktívnym farebným silikónovým puzdrom s detským motívom v troch variantoch s marketingovými názvami Mint Green, Midnight Black a Moonlit Purple. Viac než hlava figúrky zvieratka vyčnievajúca v strede hornej strany puzdra ma zaujal praktický integrovaný stojan v podobe medzikružia, ktorý sa dá vzadu vyklopiť z puzdra. V balení je aj farebne zladený popruh, ktorý možno pripevniť k puzdru. Samotný tablet má elegantné tenké kovové telo, takže bez puzdra ho môžu používať aj žiaci vyšších ročníkov.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Displej IPS s pomerom strán 16:10 má rozlíšenie 1200 × 1920 pixelov. Jas 350 nitov umožňuje aj použitie vonku, samozrejme, len v tieni. Certifikácia TÜV SÜD Blue Light je zárukou ochrany zraku aj pri dlhšom používaní, napriek tomu by mali rodičia čas používania tabletu svojim ratolestiam obmedzovať a kontrolovať.

Srdcom zariadenia s operačným systémom Android 13 je osemjadrový procesor Unisoc Tiger T606 taktovaný na 1,6 GHz. K dispozícii má 4 GB fyzickej RAM, ktorá sa dá softvérovo rozšíriť na 9 GB tak, že 5 GB sa „ukrojí“ zo 128 GB úložného priestoru. Ten možno rozšíriť pomocou pamäťovej karty microSD s kapacitou do 1 TB. Tablet má aj slot na nano SIM kartu, takže možno využiť aj 4G dátové pripojenie. V prípade detského tabletu je to dôležité, pretože mobilné dátové pripojenie je oveľa bezpečnejšie než pripájanie sa na verejné siete Wi-Fi. Výkon stačí na menej náročné hry, prípadne na tablete relatívne plynule pobežia aj niektoré hry náročnejšie na výpočtový a grafický výkon, ale pri nastavení na nižšie rozlíšenie. Batéria má kapacitu 5060 mAh a vydrží 6 – 7 hodín používania. Nabíja sa príkonom 10 W, nabíjačka je pribalená.

Zadný fotoaparát má snímač s rozlíšením 13 Mpx a predný 5 Mpx s podporou odomykania tvárou. Dokážu nahrávať video s rozlíšením 1080p/60 FPS. Pri dobrom osvetlení majú fotky aj videá uspokojivú kvalitu. Rodičia ocenia funkciu rodičovskej kontroly, obmedzenie aplikácií a webových stránok a času stráveného s tabletom, deti zas aplikačné rozhranie Kids World.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn tabletu aj puzdra, výdrž batérie
- Potešila by podpora kreslenia perom

Cena: 130 EUR

HODNOTENIE: 8/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať