SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Digitálny prokurátor vybavený UI bude podávať žaloby na ľudí

Spoločenské dopady
2

Čínska vláda si osvojuje najmodernejšie technológie, aby zachytila všetkých ľudí, ktorí sa zapájajú do nepovolených prejavov alebo činností. Nedávno si dala vyvinúť virtuálneho prokurátora vybaveného umelou inteligenciou, ktorý dokáže identifikovať ľudí dopúšťajúcich sa nepovoleného správania a vydať na nich zatykače bez toho, aby do procesu museli zasahovať akékoľvek pomaly reagujúce ľudské bytosti. Technológia Systém 206 je opísaná ako algoritmus, ktorý môže „nahradiť prokurátorov v rozhodovacom procese“.

Systém nie je úplne automatizovaný, aspoň zatiaľ ešte nie. Ľudskí agenti činní v trestnom konaní stále musia vykonať skutočné zatknutie. Systém 206 nie je ani oprávnený určiť alebo navrhnúť tresty odňatia slobody pre odsúdených. No ten deň nemusí byť príliš ďaleko. Tvorcovia tvrdia, že Systém 206 odhaľuje podvody s kreditnými kartami, nelegálne hazardné hry, krádeže a úmyselné ublíženia na zdraví.

Ešte znepokojujúcejšia je schopnosť systému identifikovať „bránenie vo vykonávaní úradných povinností a vyvolávanie hádok alebo spôsobovanie problémov“, pretože každý, kto akýmkoľvek spôsobom nevyhovuje požiadavkám Komunistickej strany Číny, zjavne „vyvoláva problémy“. Nový AI program bude pomocou senzorov rôznych druhov monitorovať pohyb a reč každého.

Samozrejme, Číňania nepoužívajú AI len na stíhanie nepohodlných ľudí. Majú aj iné nástroje, ako je napríklad XiaoIce. Ak nemáte priateľov alebo romantického partnera, tento program AI vám vygeneruje prispôsobeného „chatbota“, ktorý ich bude simulovať. Môžete mu kedykoľvek poslať SMS a sťažovať sa na svoj nevydarený deň alebo potrebu spoločnosti a on sa stane sa vaším digitálnym partnerom. Len sa nevyjadrite kriticky o vláde, pretože Systém 206 bude sledovať aj tieto rozhovory.

Zdroj: hotair.com.

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

TLIACHATE reakcia na: Digitálny prokurátor vybavený UI bude podávať žaloby na ľudí

3.1.2022 10:01
TLIACHATE
Reagovať

MOVIR reakcia na: Digitálny prokurátor vybavený UI bude podávať žaloby na ľudí

30.12.2021 10:12
Vsak aj u nas mame MOVIR,...bude, ak to dovolime,.. to fungovat podobne,..Elektronicka oplotka prostrednictvo par stoziarov,..ak pojdes proti systemu tak bud akusticky, ci sms ta vyzvu,..potom sankcie,....Izrael nas velky vzor a kamarat podobny system tiez zavadza, ich premier to vychvaluje,..bodovanie,..ked mas vela zlych bodov poslu ta na akoze povinny pcr test a podobne,..vakcina je sloboda,..uff,..
Reagovať

Pridať komentár