ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

Autonómny Polestar môže transformovať svoj tvar podľa potreby

Technológie
0

Koncept autonómneho vozidla Polestar Röna je určený na cesty zajtrajška, kde sa budeme v premávke stretávať s lietajúcimi autami a dochádzať do práce v jetpackoch. Jeho dizajnéri nanovo definujú naše predstavy o tom, ako by mohla vyzerať budúcnosť mobility. Tvorcom konceptu Polestar Röna je nemecký dizajnér Yida Li a vozidlo sa môže premieňať medzi dvoma režimami podľa rôznych potrieb cestovania.

SWAN_122021

Prvý je mestský režim, v ktorom je automobil vo vzpriamenej polohe, aby bol čo najkompaktnejší a mohol sa preplietať preplnenými mestskými ulicami. Do auta sa zmestia dvaja cestujúci, pričom zostane dosť miesta na batožinu a veľa priestoru na nohy. Li vybavil Polestar Röna aj modulárnou konštrukciou, ktorá umožňuje ukladať ďalšie automobily na kabínu, čím sa vytvorí akási vertikálna húsenica vozidiel Polestar Röna.

V režime Adventure Mode sa auto otočí o 90 stupňov a bude mať menšiu svetlú výšku, aby pripomínal konštrukciu bežných športových áut. To má povzbudiť vodičov, aby sa pohybovali rýchlo a voľne. V tomto režime sa k Polestar Röna môžu pripojiť ďalšie autá ako vlakové vozne. Režim Adventure je ideálny na otvorené vidiecke cesty a na dlhé výlety naprieč krajinou. Li ponúka vodičom Polestar Röna aj možnosť voľby autonómnych alebo manuálnych jazdných režimov, čo im dodáva pocit slobody aj pri jazde v budúcich vozidlách riadených umelou inteligenciou.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať