TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Domáce solárne inštalácie a elektromobily sa zbližujú

Technológie
0

Zákazníci spoločnosti SunPower, poskytovateľa solárnej energie, sa môžu vďaka jej aliancii s výrobcom nabíjacích zariadení Wallbox rozhodnúť nainštalovať si domácu nabíjaciu stanicu Wallbox súčasne s inštaláciou domáceho solárneho systému. Je to krok k tomu, aby sa elektromobily stali súčasťou skladovania energie v inteligentnej domácnosti. Obe spoločnosti tiež skúmajú možnosti vývoja produktov s cieľom integrácie solárnej energie a elektromobilov.

Wallbox ponúka jednotku s názvom Quasar, ktorá umožňuje obojsmerné nabíjanie, ale je kompatibilná iba s elektromobilom Nissan Leaf. Ako záložné zariadenie na ukladanie energie by Leaf ponúkol niekoľkonásobnú kapacitu systému na ukladanie energie Tesla Powerwall. Nabíjanie elektromobilu domácou solárnou energiou znižuje celkové emisie, pretože všetka elektrina pochádza z čistého, obnoviteľného zdroja. Mohlo by to takisto znížiť náklady majiteľa na elektrickú energiu (po amortizácii solárnej inštalácie).

Kalifornská štúdia zistila, že technológia vehicle-to-grid (V2G), ktorá používa obojsmerné nabíjanie na prepojenie elektromobilov so sieťou, by mohla byť obrovským prínosom pri vyvažovaní siete. Ford tiež pripravuje sériu solárnych a inteligentných energetických produktov, ktoré budú sprevádzať elektrické nákladné vozidlo F-150 Lightning a ďalšie pripravované elektrické vozidlá.

Zdroj: greencarreports.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať