SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

ESET spúšťa na portáli Bezpečne vo firme bezplatné Školenie kybernetickej bezpečnosti pre zamestnancov

Tlačové správy
0

Spoločnosť ESET spúšťa prostredníctvom svojho vzdelávacieho portálu Bezpečne vo firme bezplatné Školenie kybernetickej bezpečnosti pre zamestnancov. Jeho cieľom je poskytnúť zamestnancom v prehľadnej podobe poznatky, ktoré posilnia odolnosť ich organizácie pred kybernetickými hrozbami. Školenie pokrýva najbežnejšie digitálne nástrahy, s ktorými sa zamestnanci môžu pri práci stretnúť. Svoje vedomosti si môžu overiť aj v teste na záver.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Väčšina kybernetických útokov voči firmám začne pochybením zo strany ich zamestnanca. Či už ide o používanie slabých hesiel, klikanie na škodlivé odkazy alebo zdieľanie citlivých informácií, tieto prešľapy môžu ohroziť celú organizáciu. Následky kybernetického útoku môžu vyústiť do úniku údajov, straty financií aj reputačnej škody. Zamestnanci môžu kyberzločincom otvoriť bránu k úspešnému útoku z nepozornosti či v dôsledku nedostatočných vedomostí.

„Zamestnanci tvoria prvú líniu digitálnej ochrany dnes už azda v každej spoločnosti, a to bez ohľadu na odvetvie pôsobenia. Keďže väčšina kybernetických útokov je postavená na predpoklade zlyhania či zaváhania konkrétneho zamestnanca, povedomie o kybernetických hrozbách zohráva kľúčovú úlohu v celkovom zabezpečení firmy. Naše bezplatné školenie kybernetickej bezpečnosti je zostavené tak, aby pokrylo základné povedomie zamestnancov a chránili tak nie len seba, ale aj spoločnosť, pre ktorú pracujú,“ vysvetľuje Peter Ohrajter, riaditeľ marketingu a korporátnej komunikácie spoločnosti ESET Slovensko.

Bezplatné školenie kybernetickej bezpečnosti ponúka zamestnancom základné vedomosti nutné na predchádzanie digitálnym nástrahám, ktoré číhajú na firmy. Vďaka školeniu sa zamestnanci v prehľadnej forme oboznámia s najbežnejšími typmi hrozieb a s opatreniami, ktoré by mali dodržiavať. Školenie pozostáva z piatich okruhov: Ako sa vyhnúť malvéru, Bezpečné používanie internetu, Ochrana bezpečnými heslami, Bezpečie e-mailovej komunikácie a Ochrana pred cielenými hrozbami.

Každý z okruhov zahŕňa viacero tém, ktoré sú spracované vo forme pútavých videí a užitočných textov. Používatelia majú na školenie neobmedzený čas a môžu sa zamerať na vybrané témy. Na záver každej témy sú zhrnuté kľúčové poznatky o danej problematike. Súčasťou školenia je aj test vedomostí o digitálnej bezpečnosti, ktorý vychádza z tém a obsahu tohto školenia. Po absolvovaní testu si môže používateľ skontrolovať svoje odpovede vo vyhodnotení, ako aj poslať potvrdenie s výsledkom testu na svoj email. 

Okrem bezplatného školenia určeného primárne pre zodpovedných jednotlivcov či menšie firmy, spoločnosť ESET ponúka aj platenú, prémiovú verziu školenia kybernetickej bezpečnosti. Toto školenie je uspôsobené pre profesionálne a organizované vzdelávanie zamestnancov v rámci firemného prostredia. Premium Školenie kybernetickej bezpečnosti pre zamestnancov navyše oproti bezplatnej verzii zahŕňa správu kurzu s prehľadom o stave absolvovania jednotlivými zamestnancami, interaktívne rozhranie s prvkami hry, kde účastník vystupuje v roli hrdinu či simulátor phishingu. Premium školenie navyše poskytuje zamestnancom oficiálny certifikát a spĺňa legislatívne požiadavky Zákona č. 69/2018 o vzdelávaní zamestnancov.

Vzdelávanie v oblasti digitálnej bezpečnosti je dlhodobým poslaním spoločnosti ESET. Okrem portálu Bezpečne vo firme určeného pre používateľov z firemného prostredia poskytuje bezplatný vzdelávací obsah aj na webe Bezpečne na nete, ktorý je zameraný na širokú verejnosť. Nedávno na Bezpečne na nete k sekciám pre rodičov a učiteľov pribudla aj ďalšia kategória špeciálne Pre seniorov.   

O spoločnosti ESET

ESET® poskytuje špičkové digitálne zabezpečenie, ktoré zabraňuje útokom ešte pred ich uskutočnením. Vďaka kombinácii sily umelej inteligencie a ľudských skúseností si ESET udržiava náskok pred známymi aj vznikajúcimi kybernetickými hrozbami - chráni firmy, kritickú infraštruktúru aj jednotlivcov. Či už ide o ochranu koncových bodov, cloudu alebo mobilných zariadení, naše riešenia a služby založené na AI a cloude zostávajú vysoko efektívne a ľahko použiteľné. Technológie ESET zahŕňajú robustnú detekciu a reakciu, mimoriadne bezpečné šifrovanie a viacfaktorovú autentifikáciu. Vďaka nepretržitej ochrane v reálnom čase a silnej lokálnej podpore zabezpečujeme bezpečnosť používateľov a nepretržitý chod firiem. Neustále sa vyvíjajúce digitálne prostredie si vyžaduje progresívny prístup k bezpečnosti. Prioritou spoločnosti ESET je výskum na svetovej úrovni a výkonnej analýze hrozieb, ktorú podporujú výskumné a vývojové centrá a silná globálna partnerská sieť. Viac informácií nájdete na stránke www.eset.sk, prípadne nás môžete sledovať na sociálnych sieťach LinkedIn, Facebook a X.

ESET

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať