SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Elon Musk/Tesla: Tento rok už dokáže autopilot auta samé odparkovať aj zaparkovať

Technológie
2

Tesla neustále zavádza nové funkcie a zlepšenia prostredníctvom aktualizácií softvéru na diaľku. Jedna z najzaujímavejších aktualizácií z posledných mesiacov je Smart Summon. Ako už názov naznačuje, funkcia umožňuje majiteľom vzdialene zapnúť svoje auto a privolať ho na miesto, kde sa práve na parkovisku nachádzajú. Ak napríklad v daždi vyjdete z obchodu s potravinami s nákupom v rukách, nemusíte sa predierať k svojmu autu a moknúť, ale mu môžete prikázať, aby vás prišlo vyzdvihnúť.

Niektorí majitelia Tesly však používali túto funkciu spôsobom, ktorý nebol zamýšľaný. Jeden z nich sa napríklad pokúsil privolať svoje auto z jedného parkovacieho miesta na úplne iné parkovisko. Napriek tomu Tesla nemá v pláne zbaviť sa funkcie Smart Summon. Naopak, chce ju rozšíriť a pridať možnosť Reverse Summon.

Stručne povedané, nová funkcia by umožnila vystúpiť z auta pred nákupným centrom a nechať ho, aby si samo vyhľadalo parkovacie miesto. Po nákupe by majiteľ zasa využil funkciu Summon, aby si Teslu privolal. Elon Musk sa nedávno zmienil o tejto funkcii vo svojom tweete: „Reverse Summon (automatické zaparkovanie) bude súčasťou hlavného upgradu softvéru Autopilot koncom tohto roka.“

Zdroj: bgr.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
auto doprava inovácie elektromobilita bateria nabijanie

2 komentáre

NTN reakcia na: Elon Musk/Tesla: Tento rok už dokáže autopilot auta samé odparkovať aj zaparkovať

22.4.2020 16:04
Chlapci a o veciach ktore su novsie ako.dva roky nenapisete? Zaatavovanie na stopkach a rozpoznavanie semaforov a sipiek na nich....
Reagovať

. reakcia na: Elon Musk/Tesla: Tento rok už dokáže autopilot auta samé odparkovať aj zaparkovať

21.4.2020 12:04
Super funkcia, dufam, zem tam funguje rovnako dobre kruzenie po parkovisku, kym nakupujem. Lebo volne miesto nemusi najst ani za 20 minut.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať