SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Klasickú vinylovú platňu si urobíte už aj doma. Potrebujete na to “napalovačku” za 80 dolárov

0

Comeback vinylových platní pokračuje. Možno je to pod vplyvom pôvabu vernosti analógového zvuku. Japonský dizajnér Yuri Suzuki využil oživenie formátu a nadviazal partnerstvo s vydavateľom časopisov Gakken, aby spoločne predstavili zariadenie na kusovú výrobu 5-palcových vinylových platní technikou vyrezávania do vinylu a na ich prehrávanie. Výroba platne trvá asi hodinu, zvukový vstup je cez USB alebo z iného zdroja, ktorý sa dá pripojiť pomocou 3,5 mm konektora typu Jack.

Vybrať si môžete medzi rýchlosťami 33 RPM a 45 RPM. Prvá možnosť poskytuje asi štyri minúty zvuku na stranu a druhá približne tri minúty. Mimochodom, z hľadiska autorských práv by ste nemali využívať hudbu iných ľudí bez ich súhlasu, najlepšie teda je, ak si nahráte vlastné skladby z domáceho štúdia. Suzukiho štúdio navrhlo zariadenie a jeho rozhranie, zatiaľ čo vydavateľstvo Gakken sa postaralo o jeho výrobu a distribúciu pod názvom Toy Record Maker.

Ceny v Japonsku sa začínajú od 8778 jenov (v prepočte 80 dolárov) za najjednoduchší balík s 10 platňami (päť čiernych, päť bielych) a dvoma rezacími ihlami a siahajú až po 10 428 jenov (100 USD) za edíciu s ďalšími dvoma rezacími ihlami a ďalšími 15 platňami (päť modrých, päť žltých a päť zelených).

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
inovácie stroj technika

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať