SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Nová technológia dokáže testovať ľudí na koronavírus dychovou skúškou podobne ako vodičov na alkohol

0

Nezávislá etická komisia schválila experimentovanie s novou metódou využívajúcou dýchací merací prístroj na rýchly a jednoduchý diagnostický test na koronavírus, ktorý sa dá použiť kdekoľvek – od letísk až po hotely.

Technológiu vyvinuli izraelské spoločnosti Next-Gen a Scentech Medical a pracuje so zariadením podobným prístroju, ktorý polícia používa na zisťovanie obsahu etanolu v krvi vodičov. Tak ako v prípade dychového analyzátora dýchnu pacienti do zariadenia, ktoré by malo byť schopné rozlíšiť tisíce plynných zlúčenín v dychu a izolovať látky, ktoré sú spojené s vírusom, čo umožňuje rýchlu a jednoduchú diagnostiku.

Experiment sa uskutoční v spolupráci so zdravotným strediskom Meir Medical Center, a to na pacientoch s koronavírusom, ktorí majú rôzne úrovne závažnosti ochorenia. Jeden z príkladov použitia takéhoto testu je možnosť rýchlej identifikácie a diagnostiky asymptomatických pacientov spolu s pacientmi v ranom štádiu ochorenia, aby sa umožnili účinnejšie karanténne opatrenia.

Zdroj: m.jpost.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
veda vyskum zdravie korona covid

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať