ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Ericsson rozširuje svoje 5G portfólio

Tlačové správy
0
  • Platforma 5G teraz zahŕňa aj prvý FDD rádio systém od spoločnosti Ericsson, schopný podporovať 5G a masívne multianténne telekomunikačné systémy (MIMO)
  • Nový systém slúži na prechod medzi 4G a 5G sieťou a umožňuje využívať 5G aj v súčasnom spektre
  • Nové sieťové služby uľahčia operátorom prechod na 5G od prípravy až po skutočné spustenie 5G

Spoločnosť Ericsson (NASDAQ: ERIC) predstavuje nový produkt AIR 3246 pre masívne MIMO, ktorý je doplnkom k celosvetovej ponuke 5G spoločnosti Ericsson. AIR 3246 podporuje technológie 4G/LTE a 5G NR (New Radio) a je prvým rádiovým systémom spoločnosti Ericsson pre 5G NR pre duplex s delením frekvencií (FDD). Zavedenie produktu umožní operátorom - najmä v metropolitných oblastiach - priniesť 5G účastníkom využívajúcim súčasné stredné pásmo spektra a zvýšiť kapacitu svojich LTE sietí.

5G platforma spoločnosti Ericsson zahŕňa tri predtým uvedené duplexné rozvody s časovým rozdelením (TDD), ktoré sú schopné podporovať 5G a Massive MIMO, rovnako ako jadro, transport, digitálnu podporu a bezpečnostné prvky. Spoločnosť má najkompletnejšie 5G portfólio na trhu, ktoré slúži potrebám prvých zavádzateľov 5G.

Fredrik Jejdling, riaditeľ pre oblasť sietí v spoločnosti Ericsson, hovorí: „Rozširujeme 5G platformu, ktorú sme predstavili vo februári. Nový systém umožní operátorom už dnes zlepšiť kapacitu 4G pre svojich zákazníkov a v budúcnosti byť pripravení na 5G s použitím rovnakého hardvéru. Produkty zároveň dopĺňame sadou sieťových služieb, čo našim zákazníkom zjednodušuje zavádzanie 5G."

Prechod zo 4G na 5G
Ľudia v súčasnosti sledujú, zdieľajú a streamujú videá a hudbu viac ako kedykoľvek predtým. V dôsledku toho sa požiadavky na dostatočnú rýchlosť stále zvyšujú. Spoločnosť Ericsson analyzovala štatistiky výkonnosti sietí 4G z metropolitných oblastí na celom svete a zistila, že pravdepodobnosť nedostatočnej rýchlosti pre smart zariadenia môže počas najväčšej vyťaženosti dosiahnuť až 20%. Massive MIMO je kľúčovou technológiou na preklenutie prechodu zo 4G na 5G, ktorá zvyšuje inteligentnú kapacitu a zlepšuje používateľskúskúsenosť.

Stefan Pongratz, riaditeľ spoločnosti Dell'Oro, hovorí: „Tak ako bola agregácia kanálov kľúčom k pridaniu potrebnej kapacity do mobilných širokopásmových sietí, Massive MIMO má potenciál stať sa primárnym zlepšovateľom kapacity v ďalšej fáze aktualizácie, čím umožní hladký prechod na 5G. Očakávame, že do roku 2021 budú základne 10M LTE makro rádií inštalované vo vysoko vyťažených a metropolitných oblastiach a poskytovatelia služieb budú ťažiť z vylepšenej spektrálnej účinnosti, umožnenej vďaka Massive MIMO."

FDD Massive MIMO je súčasťou testovacej siete spoločnosti T-Mobile USA na troch miestach v meste Baltimore v štáte Maryland. Bude to prvýkrát, kedy bude štandardizovaná masívna MIMO použitá na prenos komerčnej LTE prevádzky pomocou stredného pásma FDD spektra.

Neville Ray, riaditeľ pre technológie v spoločnosti T-Mobile, hovorí: „T-Mobile uháňa vpred krkolomným teplom s technológiou budúcej generácie od spoločnosti Ericsson, ktorá dnes posúva LTE ďalej a pripravuje pôdu pre nástup 5G. Zatiaľ čo operátori sa pokúšajú posilniť siete, ktoré nezvládajú neobmedzenú rýchlosť, pokročilé technológie výrazne zvyšujú kapacitu a priepustnosť sietí pre zákazníkov. Preklad - robíme americkú neobmedzenú sieť ešte lepšou! "

Masívne MIMO na FDD dokážu až trikrát zvýšiť kapacitu siete a priniesť až päťkrát vyššiu priepustnosť, čo zvyšuje výkonnosť pre koncových používateľov. Celosvetová základňa je v súčasnosti založená predovšetkým na technológii a zariadeniach FDD, ktoré oddeľujú uplink a downlink na rôznych rádiových frekvenciách.

Systém AIR 3246 bude súčasťou Ericsson Radio System a komerčne dostupný bude v druhom štvrťroku 2018.

5G služby - príprava na spustenie
Ako doplnok 5G služieb transformácie jadra, predstavených na začiatku tohto roka, spoločnosť Ericsson teraz spúšťa sadu služieb, ktoré pomôžu operátorom na ceste k 5G v troch krokoch: pripraviť, mobilizovať a spustiť. Služby zahŕňajú: prípravu na prvé rozhodujúce kroky na základe štúdií spoločnosti Ericsson po celom svete; mobilizáciu vytvorením technických a prevádzkových zdrojov potrebných na úspešné spustenie 5G; a spustenie služby 5G prostredníctvom úplného a rýchleho zavádzania siete a zabezpečenia hladkého fungovania služieb. Tieto nové 5G služby využívajú prístup Engineered Intelligence od spoločnosti Ericsson, ktorý vychádza z najlepších schopností človeka a strojov a je podporovaný nástrojmi automatizácie, strojového učenia a umelej inteligencie.

5G platforma spoločnosti Ericsson zahŕňa 5G jadro, rádiové a prenosové portfóliá spolu s OSS, BSS, sieťovými službami a bezpečnosťou.

PRAM Consulting s.r.o.

Všetky autorove články
Ericsson

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať