SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Ericsson za tretí kvartál vykázal čistú stratu 4,3 mld. švédskych korún

Tlačové správy
0

Čistá strata výrobcu zariadení pre mobilné telekomunikačné siete sa medziročne prehĺbila, keďže za júl až september minulého roka bola v objeme 0,2 mld. švédskych korún.

Švédska spoločnosť Ericsson, ktorá vyrába zariadenia pre mobilné telekomunikačné siete, v treťom kvartáli evidovala medziročné prehĺbenie čistej straty na sumu 4,3 mld. švédskych korún (SEK) z úrovne 0,2 mld. SEK. Zároveň sa firma za júl až september dostala do prevádzkovej straty v objeme 4,8 mld. SEK, pričom v rovnakom období vlaňajška vykázala prevádzkový zisk 0,3 mld. SEK. Spoločnosť o tom informovala v piatok na svojej internetovej stránke.

Čisté tržby Ericssonu v treťom kvartáli medziročne oslabili na 47,8 mld. SEK z úrovne 51,1 mld. SEK. Firma uviedla, že v priebehu tretieho štvrťroka zrýchlila prijímanie opatrení v oblasti nákladov a efektívnosti. Na viacerých trhoch začala redukovať počet zamestnancov a počas júla až septembra celkový počet pracovníkov znížila o 3 tisíc, hoci do výskumu a vývoja prijala 1 100 ľudí.

 

 

 

SITA

Všetky autorove články
Ericsson

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať