HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Etikety na jednotku. Nový stroj Océ LabelStream 4000 potvrdzuje ambície spoločnosti Canon v segmente obalov

Tlačové správy
0

Spoločnosť Canon, ktorá je svetovou špičkou v zobrazovacích riešeniach, predstavila novú sériu UV atramentových produkčných tlačiarní pre priemyselné využitie Océ LabelStream 4000, ktoré navyše ponúkajú možnosť voliteľných jednotiek pre flexotlač, zušľachťovanie a dokončovacie práce. S rýchlosťou výroby v rozmedzí 950 – 1672 m2/h, ktorá v tejto oblasti patrí k absolútnej špičke, sa táto produkčná tlačiareň dostáva na dominantnú pozíciu v rastúcom trhu tlače etikiet. Do konca tohto roka bude zariadenie dostupné aj v Európe.

Najnovší prírastok do portfólia produkčnej tlače potvrdzuje stratégiu Canon a Océ investovať do rastúcich segmentov priemyselnej tlače. Táto inovatívna produkčná tlačiareň etikiet v sebe spája pozitíva UV atramentovej tlače s konvenčnými technológiami a prináša bezkonkurenčné výhody v podobe úspory času a nákladov, zvýšenie pridanej hodnoty tlačových výstupov, a navyše umožňuje široký výber doplnkových riešení pre vytvorenie tej najlepšej kombinácie, nech už sú konkrétne požiadavky na výrobu akékoľvek.

Christian Unterberger, riaditeľ marketingu a výkonný viceprezident Océ zodpovedný za produkty pre produkčnú tlač vysvetľuje, čím toto nové riešenie pre konverziu etikiet vyniká: „Séria Océ LabelStream 4000 je založená na atramentovej DNA Canon a Océ. Vďaka tomuto komplexnému balíčku riešení, ktorý bol vyladený presne podľa posledných trendov na trhu, môžu dodávatelia tlačových riešení v oblasti etikiet podporiť svoju ziskovosť u malých a stredných zákaziek a nadchnúť zákazníkov etiketami výnimočnej kvality s možnosťou pokročilých úprav na mieru."

Nová produkčná tlačiareň má potenciál zohrať kľúčovú úlohu v širšej stratégii spoločnosti Océ. Crit Driessen, viceprezident spoločnosti a riaditeľ pre digitálnu výrobu obalov, hovorí: „Océ sa intenzívne snaží presadiť na dynamických trhoch a priemyselná tlač obalov ponúka skvelé príležitosti, ako získať nové zdroje príjmov. Digitálne tlačené produkty síce v súčasnosti tvoria celosvetovo iba relatívne malú časť trhu, ale očakáva sa, že tento podiel rýchlo porastie. Sme si istí, že významní hráči na tomto trhu ocenia produktivitu Océ LabelStream a ponúkané možnosti úprav na mieru ako spôsob, ktorý ponúkne ešte vyššiu pridanú hodnotu v oblasti tlače etikiet."

Základom série Océ LabelStream 4000 je päťfarebná (CMYK a biela) UV atramentová tlačiareň s rýchlosťou tlače 48 m/min. Ponúka šírku tlače 330 mm (13") alebo 410 mm (16") a voliteľný režim zvýšenia výkonu až na 68 m/min pre menej náročné tlačové úlohy. Zariadenie ďalej umožňuje jednopriechodovú digitálnu tlač vysoko krycej bielej farby (až 80%) pri štandardnej rýchlosti tlače porovnateľnej s analógovými tlačovými technológiami, ako je rotačná tlač alebo flexotlač.

Najnovšie UV atramentové tlačové hlavy Xaar 2001 s rozlíšením 720 x 600 dpi a rôznymi režimami kvality zaručujú presnú reprodukciu detailov, jemných tónov, žiarivých aj základných farieb na širokom spektre štandardných materiálov pre výrobu etikiet, vrátane polypropylénu, polyetylénu, plastu typu BOPP a tiež na vybrané špeciálne médiá.

Predplatné NEXTECH 2020

Tlačové riešenie je navyše možné rozšíriť na plne hybridnú konfiguráciu s individuálnym nastavením kombinácie dodatočnej flexotlače, jednotky na zdobenie a jednotky pre dokončovacie práce. To premení celý tlačový systém na integrovanú jednopriechodovú linku pre tvorbu etikiet, schopnú reagovať na požiadavky zákazníkov s najrôznejšími predstavami a rozpočtom.

Táto kombinácia tradičných a digitálnych technológií umožňuje rýchlu a cenovo dostupnú produkciu vysoko kvalitných samolepiacich etikiet – napríklad pre rýchloobrátkový spotrebný tovar, kozmetiku alebo liečivá. Digitálna tlač ponúka okrem schopnosti dodávať ekonomicky efektívne malé série tlačené na zákazku, ktorými sa zákazník vyhne nadprodukcii. Neprekonateľnou výhodou v tomto odvetví je aj možnosť úprav na mieru. Stále viac firiem sa snaží pritiahnuť pozornosť zákazníkov individuálnym prispôsobením balenia, takže je zrejmé, že digitálna tlač môže zásadne zvýšiť pridanú hodnotu a predaja alebo podporiť povedomie o značke.

Océ LabelStream ponúka užívateľom maximálnu flexibilitu a slobodu, aby mohli spracovať zákazku v krátkom čase. Jednoduché nastavenie a príprava urýchľujú dostupnosť systému pre produkciu. Výrobné náklady pritom zostávajú nízke, a preto je aj návratnosť investícií rýchla.

Spoločnosti zaoberajúce sa produkciou etikiet budú profitovať z toho najlepšieho systému v tomto sektore, ktorého základným kameňom je DNA atramentovej tlače od spoločnosti Canon. Inovatívne technológie integrované do komplexných end-to-end riešení, podporované prvotriednymi globálnymi službami a obchodným poradenstvom pomôžu vybudovať a rozvíjať udržateľné a ziskové podnikanie v oblasti digitálnej tlače.

Christian Unterberger je presvedčený, že nový stroj Océ LabelStream je zásahom do čierneho: „Nová séria Océ LabelStream 4000 je ďalším krokom k naplneniu našej trhovej stratégie. Naším plánom je zvýšiť náš podiel na trhu s obalmi a jedného dňa na ňom zohrávať vedúcu úlohu."

Séria Océ LabelStream 4000 bude v Európe komerčne dostupná na konci roka 2018.

Zobrazit Galériu

Canon Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Canon kamera tlač tlaciaren foto technológie Digital dáta

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať