PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Facebook predstavil Oculus Quest 2. Novú, lepšiu a lacnejšiu náhlavnú súpravu na VR

0

Oculus Quest 2 je najnovší príspevok Facebooku k hraniu hier vo virtuálnej realite. Ide o kompletný systém virtuálnej reality vnútri prenosnej náhlavnej súpravy, ku ktorej nie je potrebný telefón. A ak chcete hrať náročnejšie hry, máte možnosť pripojiť headset k osobnému počítaču a získať tak extra výkon. Quest 2 predstavuje veľké zlepšenie oproti modelu Oculus Rift, prvému systému na virtuálnu realitu z roku 2016. Oculus Rift trpel komplikovaným nastavením, nepríjemnými ovládacími prvkami a nezaujímavými hrami, navyše vyžadoval výkonný počítač, čo znamenalo zvýšenie nákladov.

Quest 2 je o niečo menší ako jeho predchodca Quest, ale obe náhlavné súpravy majú rovnakú zaoblenú plastovú prednú časť. Hoci tu nie sú veľké nové funkcie, Quest 2 obsahuje niekoľko významnejších upgradov. Je vybavený 6 GB pamäte namiesto 4 GB. Základný model, ktorý stojí 300 dolárov, má rovnako ako Quest 64 GB úložisko; za 399 dolárov však môžete získať rozšírenie na 256 GB. (Európske ceny zatiaľ nie sú známe.)

Quest 2 používa namiesto čipovej súpravy Snapdragon 835 súpravu Qualcomm Snapdragon XR2, ktorá umožňuje prevádzkovať lepšie vyzerajúce hry. Náhlavná súprava je síce robustná, ale s hmotnosťou 503 gramov je ľahšia ako prvý Quest (571 g) a iba o niečo ťažšia ako relatívne ľahký originálny Oculus Rift. Rozlíšenie displeja je o čosi vyššie ako pri väčšine ostatných náhlavných súprav a ponúka 1832 × 1920 pixelov pre každé oko (u predchodcu to bolo 1440 × 1600). Obnovovacia frekvencia sa zvýšila zo 72 Hz na 90 Hz.

Nové bezdrôtové ovládače Quest Touch majú upravený dizajn, úspornejší hardvér a mali by vydržať štyrikrát dlhšie. Oculus Quest 2 je pútavejší a ľahšie sa nastavuje. Už teraz existuje viac ako 200 titulov, z ktorých si ľudia môžu vyberať, vrátane logických hier, strieľačiek a aplikácií na rozvoj kreativity. Na nastavenie si stiahnete aplikáciu Oculus do telefónu a prihlásite sa pomocou svojho účtu na Facebooku. Aplikácia vás potom prevedie postupom, ako zapnúť náhlavnú súpravu a synchronizovať dva bezdrôtové ovládače.

Headset a ovládače obsahujú pohybové senzory, ktoré sledujú pohyby vašej hlavy a ruky. Z bezpečnostných dôvodov sa však nebudete môcť počas hry prechádzať, vo virtuálnej realite sa môžete hrať iba postojačky alebo posediačky. Náhlavná súprava je ľahká a obsahuje nastaviteľné remene a šošovky. Video je jasné, ale ak pohnete hlavou, môže sa rozostriť, občas teda bude treba upraviť nastavenie. Batéria vydrží dve až tri hodiny a možno ju nabiť cez USB.  

Zdroj: nytimes.comtheverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Facebook

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať