Fotoreportáž: Produktové novinky HP s procesormi Intel a AMD Ryzen a rýchle disky s Intel Optane

Technológie
0

Spoločnosť HP, alebo ak by sme mali byť formálne presní HP Inc, predstavila na podujatí v atraktívnom prostredí Zochovej chaty v Modre svojim partnerom produktové novinky v oblasti desktopov a pracovných staníc, notebookov a riešení pre tlač, počnúc malými domácimi a kancelárskymi tlačiarňami, až po veľkoformátové tlačové riešenia.

Nosnou témou podujatia bola ekológia, ktorá je v súčasnosti trendom a do značnej miery aj akcelerátorom biznisu. V mnohých prípadoch zrýchľuje tempo inovácie zastaraných riešení s vysokými energetickými nárokmi.

Riaditeľka HP pre Čechy a Slovensko predstavila stratégiu a náročné ciele spoločnosti v oblasti ekológie.  

Následne produktoví manažéri vysvetlili pozície jednotlivých názvov produktov v rámci produktových rodín a zdôraznili vylepšenia noviniek pre rok 2018.

Portfólio desktopov a notebookov

Na názorných grafoch bola prezentovaná výkonová a cenová výhoda nových viacjadrových procesorov AMD Ryzen, ktoré by mali byť výkonnejšie a lacnejšie než konkurencia:

Samozrejme, konferencia spoločnosti, ktorá do svojich produktov montuje procesory Intel aj AMD, musí byť vyvážená, takže zástupca spoločnosti Intel predstavil výhody novej generácie procesorov. 

Parametre nových procesorov Intel Core

Porovnanie nárastu výkonu s 5 rokov starými počítačmi

Veľký záujem vzbudili informácie o novej vyrovnávacej pamäti Intel Optane, ktorá umožňuje skombinovať klasických mechanických diskov a rýchlosť SSD diskov. K dispozícii sú moduly s kapacitou 16 a 32 GB. Pamäť Intel Optane nezvyšuje kapacitu úložného priestoru, ale zvyšuje výkon a rýchlosť odozvy systému. Automaticky sa spáruje s nainštalovaným diskom a vytvorí s ním spoločnú jednotku.

Počas používania počítača sa monitoruje frekvencia používania súborov a aplikácií a podľa toho sa často používané súbory presúvajú do rýchlej vyrovnávacej pamäte. Napríklad, prvýkrát sa náročná aplikácia alebo hra spúšťa niekoľko desiatok sekúnd, kým sa načítajú potrebné súbory z pomalého disku. Ak sa aplikácia spúšťa často, čím ďalej viac súborov sa presunie do pamäti Intel Optane a aplikácia sa na piaty krát spustí za niekoľko málo sekúnd

Pamäť Intel Optane

Nárast rýchlosti

Nové označenie procesorov, ktoré budú spolupracovať s Optane technológiou

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
HP Intel procesor Digital dáta pamat notebook disk pocitac

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať