SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Fotosúťaž NIKON KALENDÁR 2018

Tlačové správy
0

Spoločnosť Nikon usporadúva aj tento rok fotografickú súťaž s charitatívnym poslaním „NIKON KALENDÁR – moja srdcová záležitosť“. Projekt vznikol v roku 2009 a vďaka svojmu úspechu a obľúbenosti sa tento rok dostáva už do 9. ročníka. Je určený všetkým milovníkom fotografovania s technikou Nikon, ktorí radi súťažia a túžia po prezentácii svojich fotografií v kalendári alebo na výstave.

Nikon kalendár sa nechal inšpirovať významným výročím, ktoré si spoločnosť Nikon tento rok pripomína – 100 rokov od založenia v roku 1917, kedy začala svoju činnosť pod názvom Nippon Kogaku K.K. (Japan Optical Industries Co., Ltd.). Od výroby optických prístrojov, ako sú mikroskopy, diaľkomery, cez výskum a výrobu vlastných optických skiel, došla spoločnosť v roku 1948 k výrobe prvého fotoaparátu Nikon Model I. Tohtoročným ročníkom sa chceme spolu so súťažiacimi obzrieť späť a vyzvať priaznivcov fotografovania, aby do súťaže prihlásili svoje najlepšie fotografie, ktoré sa im kedy s Nikonom podarilo vyfotografovať. To znamená, že po prvýkrát možno do súťaže zaslať aj také fotografie, ktoré boli nafotené analógovými fotoaparátmi Nikon. Téma tohtoročnej súťaže NIKON KALENDÁR – moja srdcová záležitosť je opäť veľmi široká a nesie názov Sto rokov s Nikonom. Veríme, že sa medzi súťažnými príspevkami objavia krásne, unikátne snímky, ktoré budú dôstojnou oslavou tohto výročia.

Projekt dáva príležitosť fotografom ako amatérskym, tak aj profesionálom. Svoje fotografie môžu záujemcovia do súťaže posielať prostredníctvom internetovej stránky www.nikon-kalendar.cz, kde nájdu nielen galériu, ale tiež informácie o súťaži a jej pravidlá. Fotografie je možné vkladať na web až do 31. 10. 2017 do 23.59 hod.

Celkom 50 semifinálových fotografií vybraných odbornou porotou bude verejnosti prezentovaných na výstave v Nikon Photo Gallery od 13.12.2017 do 21.1.2018. Dvanásť víťazných fotografií bude zdobiť stránky deviateho vydania prestížneho NIKON KALENDÁRA 2018, ktorý bude opäť vyrobený v limitovanej sérii 111 kusov. Autor jedinej víťaznej fotografie, ktorú zvolí odborná porota, dostane od spoločnosti NIKON CEE GmbH, odštepný závod poukaz na odber tovaru Nikon v hodnote 50 000 Kč (cca 1920 eur).

Krst deviateho vydania kalendára prebehne na vernisáži výstavy Nikon kalendár 2018 v Prahe v Nikon Photo Gallery dňa 13. decembra 2017. Všetky semifinálové fotografie budú venované Centru ARPIDA, ktoré ponúka komplexnú pomoc rodinám starajúcim sa o deti, mladistvých a mladé dospelé osoby s telesným a kombinovaným postihnutím. Spoločnosť Nikon venuje v tomto roku, kedy si pripomína 100. výročie svojho založenia, Centru finančný dar vo výške 100 000 Kč (3 835 eur). Tento finančný dar a výťažok z predaja súťažných fotografií použije ARPIDA na úhradu pobytu svojich klientov pri mori v roku 2018.

V Centre ARPIDA sa natáčali niektoré scény filmu Jiřího Mádla Pôjdeme k moru, na ktorom sa Nikon partnersky podieľal. Snom hlavného hrdinu bola cesta k moru s celou rodinou. Vďaka tomuto projektu Pôjdeme k moru II a vďaka fotografom, ktorí do súťaže prispejú svojimi fotografiami, sa pobyt pri mori stane dostupným ďalším deťom z Centra ARPIDA. Viac informácií o tejto organizácii na http://www.arpida.cz/ .

Výťažok z vlaňajšej dražby fotografií a dobrovoľný príspevok 10 000 Kč (383 eur) od spoločnosti Nikon priniesol finančný dar vo výške 210 000 Kč (8 053 eur) Nadačnému fondu Archa Chantal, ktorého filozofiou je humanizácia detských zdravotníckych zariadení.

Viac o projekte NIKON KALENDÁR 2018 nájdete na http://www.nikon-kalendar.cz/.

Media & Communication Consulting, spol.s r.o.

Všetky autorove články
Nikon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať