General Motors klesá predaj automobilov, preto pripravuje na predaj svoj prvý e-bike už od 3200 USD

0

Vlani v novembri spoločnosť General Motors oznámila, že začne vyrábať elektrické bicykle. Vyhlásila aj kampaň na výber názvu, víťazným návrhom sa stal Ariv. Teraz GM povedal, že naň začne prijímať objednávky vo vybraných európskych krajinách.

Vyrábať sa budú dva modely Ariv – kompaktný elektrický bicykel Meld a skladací e-bike Merge. Väčšinu špecifikácií zatiaľ výrobca drží pod pokrývkou, ale už ohlásil, že umožnia rýchlosť 25 km/h, batéria sa bude môcť nabiť za 3,5 hodiny a na jedno nabitie umožnia najazdiť až 64 km.

Ariv sa bude predávať v Nemecku, Belgicku a Holandsku, kde sú populárne e-bicykle s lítiovo-iónovými batériami. V Belgicku a Holandsku bude Ariv Meld stáť menej ako 3200 dolárov a Ariv Merge okolo 3800 dolárov, ale ceny v Nemecku budú trochu nižšie. Dodávky by sa mali začať v druhom kvartáli tohto roka.

 Obidva e-bicykle sa pripájajú k aplikácii, ktorá poskytuje rôzne metriky jazdy, ako je rýchlosť, vzdialenosť, stav batérie, úroveň asistencie motora a prejdená vzdialenosť. GM hovorí, že pre aplikáciu sú naplánované aj ďalšie funkcie vrátane režimu, ktorý bude používať „proprietárny algoritmus, ktorý pomôže jazdcom doraziť na miesto určenia bez potu“. Merge a Meld sú vybavené držiakom Quad Lock na pripevnenie smartfónu na riadidlá.

Elektrický bicykel je vnímaný ako pokus spoločnosti GM čeliť neistej budúcnosti automobilov. Keďže predaj vozidiel naďalej klesá, bude treba nájsť spôsob, ako osloviť mladšieho, mestského používateľa, ktorého dopravné potreby sa veľmi líšia od predchádzajúcich generácií.

Zdroj: theverge.com

Zobrazit Galériu

redakcia

Všetky autorove články
General Motors bicykel elektricky Ariv skladaci rychlost bateria

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať