PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Genesis Radon 610 / Hutný zvuk pre každého

0

Zrkadlom lacných vecí je prirodzene i nižšia kvalita funkčných vlastností. Táto rovnica platí vždy plus-mínus rovnako. Niekedy však nemusí byť všetko podpriemerné, keď sa výrobca rozhodne vložiť viac zdrojov do niektorých aspektov ako druhých. To platí aj pre testovaný headset Genesis.

S obmedzeným rozpočtom sa návrhári popasovali tak, že viac šetril na stavebných materiáloch (ale zase nie dramaticky). Dôležitejšie však je, že v slepom teste čisto podľa prednesu a používateľského pohodlia by ste cenu iba 30 eur zrejme netipovali. Začnime však od vyhotovenia. Takmer všetko je z plastu, už na prvý pohľad úplne obyčajného. Na prvý dojem Radon 610 pôsobí dosť „lacno“, a to pre pomerne krehké bočné držiaky mušieľ aj hlavový most. Ten pozostáva z červených a čiernych odliatkov, na ktorých pri detailnejšom pohľade môžete na hranách nájsť miestami drobné ostrapy. Hoci sú plasty subtílnejšie, koľajničky na zmenu veľkosti sú z vonkajšej strany spevnené kovovým plechom. Aj vďaka nemu by mal headset prežiť bežné pády na zem.


Rozsah prispôsobenia veľkosti je široký – 27 mm v 9 krokoch, dobre teda sadne na menšie detské hlavičky i väčšie hlavy dospelých používateľov

Počas testov som ich realizoval niekoľko a najväčšia deštrukcia sa skončila vyskočením mušle z držiaka. Tú však možno jednoducho vrátiť späť. Mušle, respektíve ozvučnica je už z robustnejšieho tvrdeného plastu a náušníky sú s ohľadom na cenu naozaj perfektné. Okrem toho, že sú veľké a schováte do nich celé ucho, je pamäťová pena mäkučká a v kombinácii s veľmi príjemne nastaveným prítlakom slúchadlá zostávajú pohodlné bez ohľadu na to, ako dlho ich máte nasadené.


Zadná strana ľavej mušle s ovládacími prvkami na úpravu hlasitosti a zapínanie/vypínanie mikrofónu

Pohodlný prítlak zároveň neovplyvňuje hĺbku zvuku a slúchadla na hlave dobre držia aj pri prudších pohyboch do strán. Chýba len možnosť otočenia mušlí o 90° (k hrudi), keď ich máte na krku. To sa však v low-ende neočakáva a skôr bude niekomu prekážať mikrofón s „husím krkom“, ktorý nemožno dostať mimo zorného uhla. Nedá sa vyklopiť ani zasunúť, môžete ho len stočiť na stranu.

Najsilnejšia stránka headsetu je tá hlavná – zvuková. Ohliadnuc od pôsobivého priestorového efektu (7.1) má Radon 610 dva 50 mm meniče a naprieč celým frekvenčným spektrom je zvuk znamenitý. Basy sú naozaj mohutné, výšky čisté, stredy pekne vyvážené a zreteľné. Dostupný softvér má dokonca ekvalizér a jednotlivé frekvencie si môžete upraviť podľa seba a uložiť až do štyroch profilov. Frekvenčne bohatý, zreteľný a bez šumu je aj záznam mikrofónu. A nakoniec dlhý (2,3 m) a odolný je i precízne oflexovaný kábel USB, ktorý je pritom pekne ohybný a neskrúca sa. Výborne!

„Vo svojej cenovej hrajú tak vynikajúco, že aj zabudnete na slabšie konštrukčné vyhotovenie.“
 

Parametre:

• 1× USB, priemer meniča 50 mm, frekvenčný rozsah 20 – 20 000 Hz, 105 dB/mW (slúchadlá), -42 dB/mW (mikrofón), hmotnosť 320 g

• Cena: 30 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Nízka cena, vzhľadom na cenu skvelá/nevídaná reprodukcia zvuku slúchadiel i mikrofónu, podrobný ekvalizér, veľmi pohodlné i na dlhšie nosenie, dlhý kvalitný kábel
- Subtílnejšie plasty, menej praktický spôsob upevnenia mikrofónu

HODNOTENIE:

Výkon: 100 %
Prednes: 100 %
Vyhotovenie: 80 %
Pohodlnosť: 100 %
Celkovo: 95 %

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať