PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Genesis Xenon 330 / Keď nechcete za myš veľa utrácať

0

Tvar je prispôsobený rýdzo pre pravákov. Ľavý grip je mierne ponorený do tela a predĺžený tak, aby ste si naň mohli položiť palec a nešúchali ho po podložke. Kontaktná plocha s prstami je pogumovaná a s vrúbkovanou štruktúrou. Zvyšok povrchu je už obyčajný, hladký.

Úchop je stabilný a spoľahlivý aj pre pevnú konštrukciu, ktorá sa nikde neprebára a nepraská ani pri silnom stlačení. Bočné tlačidlá a tlačidlá na reguláciu DPI však už po zatrasení trochu hrkajú. Napriek tomu myš svojím vyhotovením vzbudzuje dojem drahších modelov. Na zdravšie držanie vpredu smerom zľava doprava výška myši stúpa zhruba v tridsaťstupňovom uhle. Zápästie tak nemáte úplne vo vodorovnej polohe ako pri symetrických modeloch, ale je mierne pootočené doprava.

Model Xenon 330 je vhodný na všetky typy úchopov. Palm grip však bude pohodlný skôr pre menšie ruky, predsa len so 124 mm nejde o zvlášť dlhú myš. Hmotnosť (96 g) je priemerná.

Spodok ozvláštňuje tlačidlo na prepínanie osvetlenia a ukazuje sa už i optická sústava snímača  PixArt PAW3212. Ten po interpolácii dosahuje síce 4000 DPI, ale nevyznačuje sa ktovieakou presnosťou. Navyše má obnovovaciu frekvenciu iba 500 Hz, aj keď na produktovej stránke výrobcu sa uvádza dvojnásobná.


Myš Genesis Xenon 330

Genesis poukazuje i na spínače Huano, ktoré sú v low-ende pomerne populárne a rozšírené. Sú lacné a majú dosť dlhú životnosť. Háčik je však v tom, že tieto spínače sú iba na dvoch hlavných tlačidlách a na zvyšných sú už horšie – vrátane toho pod kolieskom s často frekventovaným nasadením. Za pochvalu stojí aspoň to, že stojan na koliesko má kovové armovanie. Nízkorozpočtové položky v rámci konštrukcie sú zvládnuté pekne, ale spínače i snímač hrajú až tretie a štvrté husle.


Pod kapotou je rôzna zmeska mikrospínačov nižšej kvality, ale i poriadne ukotvené koliesko

Výrobca nejaké prostriedky investoval i do LED RGB a do malej fyzickej pamäte. Tá uchováva nastavenia i bez potreby softvéru, ktorý je, mimochodom, celkom šikovný. Jeho pouzívateľské rozhranie je prehľadné a aplikácia s myšou komunikuje rýchlo a vždy plynulo (bez trhania aj pri zmenách nastavení). Okrem xy efektov s nekonečnými kombináciami rôznych farebných odtieňov (na boku, vzadu i na prstenci kolieska) umožňuje všetko, čo sa bežne očakáva a využíva. To znamená preprogramovanie funkcií každého zo siedmich tlačidiel, vytváranie makier či úpravu krokovania rozlíšenia snímača.

Táto myš je pre svoju robustnosť, nízku cenu a farebnosť veľmi dobrá voľba pre menšie deti alebo aj ostatných nenáročných používateľov. Na serióznejšiu prácu (s fotkami, modelovaním a pod.) či pretekárske hranie odporúčam hľadať v iných vodách.

„Veľmi pevná i pekná myška. Optiku a snímače však má už slabšie.“
 

PLUSY, MÍNUSY:

+ Masívne vyhotovenie na úrovni vyššej triedy, na dvadsaťeurovú myš slušné vynikajúce ovládače, regulovateľné osvetlenie LED RGB
- Horšie mikrospínače, menej presný snímač

HODNOTENIE:

Výkon: 90 %
Prednes: 90 %
Vyhotovenie: 80 %
Pohodlnosť: 70 %
Celkovo: 83 %

• Cena: 18 EUR

Zobrazit Galériu

Ľubomír Samák

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať