PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Google vylepšil svojho asistenta s hlasovým ovládaním. Konečne bude naozaj použiteľný

2

Milióny ľudí vyslovujú hlasové príkazy pre digitálne asistentky ako Siri či Alexa, no ich skúsenosť môže byť neraz frustrujúca. Problém spôsobuje najmä latencia. Teraz však Google prišiel na svojej vývojárskej konferencii s novou technológiou, ktorá robí rozpoznávanie reči oveľa responzívnejším.

Predovšetkým sa pochválil tým, že zmenšil svoj softvér, ktorý bol tradične inštalovaný na cloudových serveroch Googlu, na 1/25 predchádzajúcej veľkosti. Bude sa tak dať nainštalovať do smartfónov Pixel, čo umožní, aby zariadenia reagovali na hlas osoby oveľa rýchlejšie. V niekoľkých demonštráciách Google ukázal telefóny, ktoré rozpoznali slová v okamihu, keď boli vyslovené, namiesto toho, aby odosielali zvuk na vzdialený server.  

V demonštrácii Asistent Google reagoval na sériu hlasových povelov vyslovených s krátkymi pauzami rýchlejšie ako Siri. Pritom nebolo treba medzi jednotlivými požiadavkami vysloviť povel „OK Google“. Pri virtuálnych asistentoch zvyčajne treba použiť takéto oslovenie, aby mohli identifikovať zvuk, ktorý sa má doručiť do cloudu.

Google použije túto technológiu aj na vytvorenie novej funkcie pre svoje budúce telefóny s názvom Live Caption. Po jej aktivovaní sa pri prehrávaní reči na telefóne (napr. videa či podcastu) zobrazia na displeji titulky. Keďže celý proces prebieha v telefóne, funkcia pracuje aj v režime lietadla.

Zdroj: wired.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Google hlas zvuk audio smart home asistent AI Apple Siri Amazon Alexa

2 komentáre

pocet Slov reakcia na: Google vylepšil svojho asistenta s hlasovým ovládaním. Konečne bude naozaj použiteľný

10.5.2019 12:05
Ktory jazyk na svete ma milion slov ? Rozpoznavanie reci som mal na pocitaci v 90 rokoch.
Reagovať

Vsetko zle ... reakcia na: Google vylepšil svojho asistenta s hlasovým ovládaním. Konečne bude naozaj použiteľný

10.5.2019 08:05
Par faktov:
1. Pouzivam Alexu a nevidim jediny problem s latenciou. Jediny.
2. Ak im to pobezi lokalne, tak to sice bude super, bude to mozno trosicku (zanedbatelne) rychlejsie, no ako aj sam clanok hovori: pri slovach. Tj. Jednoduche prikazy. Na to, aby na telefone dokazal bezat kompletny system v realnom case s milionmi slov v slovniku nema este dnes ani google, kedze dnesny telefonny HW na to nestaci ... Cize jedine co moze spravit je vyrazne obmedzit to, co moze dane zariadenie rozpoznat a potom to nechat bezat lokalne.
3. BTW, Amazon pracuje na tom istom pre auta ....
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať