SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Nový vzhľad Windows 10 sa vráti k zaobleným rohom

4

Zdá sa, že Microsoft plánuje jemnú zmenu dizajnu budúcich verzií systému Windows 10. Snímky obrazovky, ktoré poskytol na Twitteri Zac Bowden, senior redaktor Windows Central, ukazujú, že zaoblené rohy sa vrátia do tohto operačného systému vo verzii Windows 10 20H1, ktorá bude prvou významnou aktualizáciou v roku 2020. Súčasná verzia obsahuje ostré hrany, čo jej dodáva skôr zastaraný vzhľad.

Je to v protiklade so systémom Mac OS, ktorého dizajn používa zaoblené rohy. Aj staršie verzie Windows (až do Windows 7) mali zaoblené rohy, ale zmenu priniesli Windows Phone a Windows 8 s ich hranatým používateľským rozhraním Metro s aktívnymi dlaždicami (Live Tile). Tento dizajnový štýl bol pravdepodobne čiastočne zodpovedný za odmietnutie tohto operačného systému verejnosťou. Oblé rohy začlenené do Fluent Design by mali urobiť Windows 10 používateľsky prívetivejším.

Zdroj: techradar.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Windows Microsoft pocitac notebook dizajn Update Apple Mac macOS

4 komentáre

Aktualizacie reakcia na: Nový vzhľad Windows 10 sa vráti k zaobleným rohom

11.5.2019 00:05
Radsej keby testovali aktualizacie predtym nez to daju do sveta. Koncovy uzivatel je vlastne prvym testerom a potom prichadzame o dokumenty. Riesenie MS: ak vam zmazalo polku disku, pozastavte aktualizacie na 30 dni lebo viac sa neda, tak je to naprogramovane. Hlupa win10.
Reagovať

dalsia prevratna inovacia z dielne microsoftu reakcia na: Nový vzhľad Windows 10 sa vráti k zaobleným rohom

10.5.2019 08:05
na tom ich systeme uz nie je co zlepsovat, takze musia riesit dalsiu zasadnu inovaciu - zaoblene rohy. co bude mat nasledujuca verzia? novy font, poprehadzovane menu alebo nove ikonky?
Reagovať

:D reakcia na: Nový vzhľad Windows 10 sa vráti k zaobleným rohom

10.5.2019 08:05
Super. Kazdy keca do toho comu rozumie. A co tak dostat s kompu maximum? Ja uz roky pouzivam grafiku na minimum, aby som urychlil chod PC. Tak ako hovori moj kamos. Pocitacom chyba standardizacia a optimalizacia. Chcelo by to dat standard pri programovani. Potom by sa dali veci silno optimalizovat, co by viedlo k znizeniu spotreby pocitaca na jednej strane a na druhej strane by sa zvysil vykon. Rad by som vedel ucinnost kodu akou je naprogramovany windows.
Reagovať

RE: :D reakcia na: :D

10.5.2019 08:05
juuuj. z kompu.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať