SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Greenway otvoril najväčší nabíjací hub pre elektromobily

Elektromobilita
0

Spoločnosť Greenway otvorila v piatok 15. decembra 2023 nový nabíjací hub v bratislavskom obchodnom centre Bory Mall. Ten je v súčasnosti hubom s najväčším počtom DC konektorov jedného operátora na jednom mieste na Slovensku.

Hub ponúka 5 DC nabíjacích staníc s výkonom od 25 až do 200 kW, aby každý zákazník mohol nabíjať podľa svojich potrieb. Nabíjacie stanice poskytujú spolu 9 DC konektorov typu CCS2 a jeden konektor typu CHAdeMO a využívajú dynamické riadenie výkonu, aby sa každý elektromobil nabil v čo najkratšom čase a nedošlo k preťaženiu siete.

Nabíjací hub tak obslúži rovnako zákazníkov, ktorí strávia 1-2 hodiny v obchodnom centre na nákupoch či obede, ako aj tranzitujúcich zákazníkov, ktorí sem môžu odbočiť z priľahlej diaľnice a počas rýchleho nabíjania si dať kávičku v príjemnom prostredí. Súčasťou nabíjacieho hubu je po novom aj veľký informačný displej, kde sa zákazníci dozvedia základné informácie o nabíjacích staniciach, ale aj veľa ďalších užitočných informácií a takisto môžu prevádzkovateľovi poslať spätnú väzbu.

Spoločnosť Greenway je najstarším operátorom nabíjacej infraštruktúry na Slovensku a jedným z najväčších operátorov v Poľsku. V tomto roku začína pôsobiť aj v Chorvátsku, kde by už v budúcej letnej sezóne malo pribudnúť niekoľko nabíjacích bodov. Greenway má v súčasnosti už viac ako 200 zamestnancov a na Slovensku prevádzkuje už 200 DC nabíjačiek a spoločne s AC nabíjačkami asi 600 nabíjacích konektorov. Greenway je aj významným prevádzkovateľom nabíjacej infraštruktúry pre firemných zákazníkov, ktorým poskytuje komplexné flotilové nabíjacie služby.   

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať