PANASONIC PANASONIC PANASONIC

HONOR MagicBook 14 s elegantným dizajnom a zaujímavými vychytávkami

0

Honor patriaci do portfólia značiek materskej spoločnosti Huawei bol dosiaľ známy ako výrobca smartfónov, inteligentných hodiniek a náramkov, ktoré boli smerované predovšetkým na dynamických mladých ľudí. Nielen atraktívnym dizajnom, ale aj relatívne priaznivou cenou. Rovnaké očakávania som preto mal aj od ich nového notebooku MagicBook 14. Moje očakávania boli naplnené, novinka prináša dizajn prémiového tenkého a ľahkého ultrabooku do strednej cenovej triedy. Prispieva k tomu aj povrchová úprava hliníkového tela s efektnou lesklou fazetkou po obvode. Magic Book 14 bude k dispozícii vo farebných variantách Mystic Silver a Space Gray. Malé rozmery a nízka hmotnosť ho predurčujú na prenášanie a nosenie do školy. Fólia vložená medzi klávesnicu a displej nového prístroja vás upozorní na dve zaujímavé vychytávky - kameru zabudovanú do stredného klávesu v hornom rade a nálepku označujúcu miesto kam je potrebné priložiť smartfón pri párovaní cez NFC.

Kláves s kamerou sa po zatlačení vyklopí tak, aby objektív kamery smeroval šikmo nahor. Vedľa kamery je malá kontrolka, takže presne viete, kedy je kamera aktivovaná a sníma obraz.

Keď kláves zatlačíte, máte 100 percentnú istotu, že vás nik nemôže pomocou kamery sledovať. Mal som trochu obavy, či záber v tomto uhle nebude trochu netypický, ale je zrejmé, že konštruktéri pri návrhu kamery rozmýšľali. Počas dvoch týždňov testovania počas home office som absolvoval s MagicBookom niekoľko videokonferencií a niektoré boli viac povinné ako zaujímavé, takže som si popritom niečo písal. Tým, že som sa pri písaní díval na klávesnicu na zábere som vyzeral, ako keby som sa pozorne díval do kamery, ktorá je typicky umiestnená nad displejom.

Rýchla a presná čítačka odtlačkov prstov integrovaná v zapínacom tlačidle umožňuje spoľahlivú biometrickú autentifikáciu, počas zatlačenia tlačidla. 

Rozlíšenie FullHD je na 14 palcový displej dostatočné. Síce by potešil vyšší jas podsvietenia, avšak vďaka kvalitnej antireflexnej vrstve sa dá pracovať aj na slnečnej terase. Displej môžete  prepnúť do nočného režimu s potlačením modrej zložky svetla. Panel displeja sa dá odklopiť až o 180 stupňov.

Procesor AMD Ryzen 5 350 je navrhnutý viac s ohľadom na nižšiu energetickú náročnosť, než na výkon, ale na väčšinu bežných aplikácií aj menej náročné hry poskytuje dostatok výkonu. MagicBook 14 zvládne aj náročnejšie úlohy, len si pre ne musíte nájsť vhodnú aplikáciu, prípadne sa zmieriť s tým, že výpočtovo náročnejšie úlohy budú trvať trochu dlhšie. Typickým príkladom je FullHD video, kde podobne ako na iných ultrabookoch musíte počítať s tým, že práca nebude taká komfortná ako na klasickom veľkom notebooku, ale v pohode to zvládnete.

Klávesnica pripomína MacBook, ktorý používam v redakčnej praxi, takže som bol na ňu okamžite adoptovaný. Chod kláves je presný a zdvih primeraný, takže, kto ovláda strojopis, dokáže na nej písať veľmi rýchlo.

Používateľ má k dispozícii jeden port USB-C , cez ktorý za ultrabook zároveň aj napája a nabíja. V praxi to znamená, že keď je pripojená nabíjačka, nemôžete tento typ portu použiť na iný účel.

Batéria s kapacitou 56 Wh poskytne podľa výrobcu energiu na 10 hodín bežnej prevádzky. Pri bežnom používaní a primeranom jase podsvietenia som dosiahol 7 hodín a 15 minút Pomocou 65 W rýchlonabíjačky s USB-C konektorom, ktorá je len o trochu väčšia ako nabíjačka k smartfónu  nabijete notebook za pol hodiny na pol dňa používania. Nabíjanie je zabezpečené automatickým mechanizmom proti prehriatiu, ktorý okamžite zastaví nabíjanie, pokiaľ je to nevyhnutné. Prítomnosť HDMI konektora však napovie, že nie je implementovaný prenos obrazu cez USB-C. Dva porty USB-A poslúžia na pripojenie klasického príslušenstva. Veľmi príjemne ma prekvapil zvuk, je zrejmé že renomovaný výrobca smartfónov má túto technologickú záležitosť dokonale zvládnutú  a dokáže vyčariť dobrý zvuk z malých reproduktorov v malom priestore ozvučnice.  

Pre majiteľov smartfónov HONOR a Huawei je veľmi atraktívnou funkciou možnosť priameho bezdrôtového prepojenia. Stačí na smartfónoch spomínaných značiek povoliť WiFi, bluetooth a NFC a priložiť smartfón na plochu pod klávesnicou označenú nálepkou Honor Magic. Následne sa v okne zobrazí obrazovka smartfónu a budete mať k dispozície funkcie na presúvanie súborov medzi smartfónom a notebookom.  

Verdikt: Výkonný notebook s atraktívnym dizajnom pre dynamických mladých ľudí

Technické parametre: Procesor: AMD Ryzen 5 3500U (2.1 – 3.7 GHz); Pamäť: 8 GB DDR4, 256 GB PCIe NVME SSD; Grafika: Radeon Vega 8, Displej 14" IPS Full HD (1920 x 1080px); Konektivita: 802.11ac, Bluetooth 5.0; Operačný systém: Windows 10 Home; Konektory: 1x USB-C (nabíjanie a prenos údajov), 1x USB 2.0 (typA) 1 x USB 3.0 (typ A), HDMI 1.4, 3.5 mm audio Jack; Batéria 56 Wh, deklarovaná výdrž 10 h Rozmery 322.5 x 214.8 x 15.9 mm, hmotnosť 1,4 kg. Benchmark: PC Mark 10: 3 909.

Cena 599 eur

+ kompaktnosť, elegantný dizajn, kvalitné reproduktory, 

- Potešil by vyšší jas podsvietenia

Hodnotenie: 90
Dizajn a konštrukcia: 92
Displej: 89
Výkon: 87
Konektivita: 90

Tip redakcie: Dizajn a zvuk

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Honor MagicBook 14 Honor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať