HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Hackeri zmarili meranie rýchlosti na českej diaľnici. Zmenili značky áut a z vodičov urobili Alzákov

Bezpečnosť
1

Hackeri v Českej republike zneužili nedostatočné zabezpečenie komunikácie medzi políciou a úradmi v súvislosti s úsekovým meraním rýchlosti na diaľnici D1 a pozmenili fotky.

Meranie rýchlosti sa uskutočňuje tak, že kamery zaznamenajú čas prejazdu na začiatku a konci úseku, na základe toho sa vypočíta priemerná rýchlosť, a ak je vyššia než určená hranica, údaje sa posielajú polícii na vyhodnotenie. V tomto konkrétnom prípade potom polícia odosiela priestupky na riešenie obecným úradom. Keďže prenos od polície do úradu je nezabezpečený, hackeri sa dostali k dátam a fotografie upravili. Namiesto tváre vodiča je na nich mimozemšťan z obchodu s elektronikou Alza. Zmenené boli aj evidenčné čísla vozidiel, čo by mohlo viesť k stíhaniu úplne inej osoby. Nie je známe, koľko fotografií hackeri takýmto spôsobom upravili. Údaje z kamier sa preto istý čas nebudú môcť používať ako dôkazový materiál.

Kvalifikácia konania hackerov nie je jednoznačná, pravdepodobne však čin spadá do kyberkriminality. Otázny je zatiaľ motív – nevedno, či ide o pokus o žart alebo bolo cieľom zničiť určité dôkazy.

Zdroj: autoforum.cz

hackeri rychlost

1 komentár

Diletantuzmus reakcia na: Hackeri zmarili meranie rýchlosti na českej diaľnici. Zmenili značky áut a z vodičov urobili Alzáka

6.8.2016 09:08
Asi chceli len poukázať na diletantské zabezpečenie prenosu. Možno prenos cez http a nepodpísané správy. Možno self-signed certifikáty. Ak je to platené z verejných zdrojov tak to niektorých jedincov uráža.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať