SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Hama Smart WiFi Mini / Sledujte si spotrebu

0

Pod inteligentnou zásuvkou sme si ešte nedávno predstavovali to, že ste ju dokázali diaľkovo vypínať a zapínať. Zásuvky, ktoré vedeli merať spotrebu, boli skôr raritou, navyše boli pomerne drahé. Situácia sa však mení a inteligentné zásuvky za zaujímavú cenu dnes môžete diaľkovo ovládať a poskytnú vám aj zaujímavé údaje a štatistiky vašej spotreby. Tentoraz som testoval inteligentnú zásuvku značky Hama.

Na úvod musím upozorniť, že v ponuke tejto značky nájdete dve zásuvky s rovnakým označením Hama SMART WiFi Mini zásuvka, tá naša má v názve ešte meranie spotreby. Takéto označovanie je veľmi nešťastné a výrobca by s tým mal určite niečo urobiť, veľa dôvery to potom v zákazníkoch nevzbudzuje. Zásuvky sú napohľad úplne rovnaké, takže rozdiel nakoniec zbadáte až po pripojení k mobilnej aplikácii. Zásuvky sa líšia cenou, model bez merania stojí 15,99 eura, s meraním je o 4 eurá drahší. Zásuvka sa pripája priamo k miestnej sieti Wi-Fi, takže nepotrebujete žiadne ďalšie zariadenia. Ovládanie sa nastavuje pomocou mobilnej aplikácie Hama Smart Home, ktorá umožňuje ovládanie všetkých zariadení výrobcu pre smart home. Konfigurácia je obvyklá, pripojíte sa k zásuvke, nastavíte heslo vášho Wi-Fi routera a po chvíli vidíte zásuvku v aplikácii. Ak máte viacero zariadení, všetky si môžete radiť do skupín a tie spoločne alebo individuálne ovládať. Ovládanie je pritom možné z aplikácie alebo pomocou hlasových asistentov Google Assistant alebo Amazon Alexa. Okrem diaľkového zapnutia môžete nastaviť vypnutie alebo zapnutie s časovačom a môžete si vytvárať takzvané scény, pri ktorých jedným povelom spustíte viacero činností. Ovládanie môže mať vo svojom smartfóne každý člen domácnosti.

   

Okrem spínania je hlavnou funkciou meranie spotreby. V aplikácii si môžete pozerať okamžitú spo­trebu aj spotrebu za deň, prípadne graf spotreby za uplynulé obdobie. Cenu elektriny aplikácia neumožňuje zadať. Graf spotreby je prehľadný, ale obmedzuje sa iba na zobrazenie spotreby po dňoch. Zásuvka je dimenzovaná na záťaž až 3,6 kW, takže umožňuje pripojenie všetkých zariadení na 230 V až do 16 A.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Zaťažiteľnosť, dobrá aplikácia, jednoduchá obsluha, výstupy merania
- Hodilo by sa viac grafov a zadanie ceny, zmätočné značenie

PARAMETRE:

• Špecifikácie: Wi-Fi 2,4 GHz IEEE 802.11b/g/n, maximálna záťaž 3680 W, 16 A

• Cena: 15,99 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať