SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Creative Outlier Pro / Kvalitné slúchadlá s tlmením hluku a dlhou výdržou

0

Bezdrôtové true wireless slúchadlá s praktickým puzdrom na nabíjanie potešia priaznivcov mobilného počúvania hudby či hovoreného slova kedykoľvek a kdekoľvek. Membrány akustických meničov s priemerom 10 mm sú potiahnuté grafénovou vrstvou s cieľom dosiahnuť čo najkvalitnejší zvuk v celom počuteľnom akustickom pásme, hlavne v oblasti basov.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Slúchadlá Creative Outlier Pro sú odolné proti vode v súlade s požiadavkami štandardu IPX6, takže nie je problém s prechádzkami či športovaním v daždi ani s vplyvom potu. V balení nájdete dve slúchadlá, nabíjaciu škatuľku s kovovým povrchom, silikónové vložky vo viacerých veľkostiach, vďaka ktorým môžu používatelia nájsť optimálne utesnenie na lepšiu pasívnu izoláciu hluku a väčšie pohodlie, a kábel USB-A/USB-C.  Slúchadlá využívajú komunikačné rozhranie bluetooth 5.2, ktoré spotrebuje menej energie a má vyššiu prenosovú rýchlosť. V prípade potreby môžete používať len jeden štupeľ. Slúchadlá neumožňujú pripojenie multipoint s dvoma zariadeniami súčasne. Batérie v štupľoch vydržia na jedno nabitie 15 hodín a batéria v škatuľke im poskytuje ďalšie tri nabíjacie cykly, čo je spolu 60 hodín počúvania. So zapnutým hybridným ANC máte k dispozícii 10 hodín prehrávania na jedno nabitie a dovedna až 40 hodín. Štuple sa nabíjajú cez pozlátené kontakty, puzdro má moderný konektor USB-C a podporuje aj bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi. Nabíjanie štupľov trvá asi dve hodiny a nabíjanie batérie v puzdre o hodinu dlhšie. Indikačné diódy nabíjania sú na štupľoch aj puzdre. Ak vám napríklad na vychádzku stačí zásoba energie v batériách štupľov, puzdro nemusíte brať so sebou. 

Creative Outlier Pro disponujú hybridným aktívnym potláčaním hluku okolia (ANC) a majú aj mód Ambient. Prívlastok hybridný znamená, že v každom štupli sa na tento účel používajú dva mikrofóny. Vonkajší feedforward mikrofón sníma hluk okolia a tieto hluky sú následne primiešavané do reprodukovaného zvuku, ale v opačnej fáze, takže sa eliminujú. Vnútorný feedback mikrofón monitoruje zvuk, ktorý používateľ skutočne počuje, a to na korigovanie potláčania hluku, aby bolo čo najúčinnejšie. Na ovládanie slúžia plôšky, na ktoré môžete ťuknúť, viackrát poklepať, prípadne pridržať v závislosti od funkcie, ktorú potrebujete aktivovať alebo prepnúť. Ovládanie je intuitívne a rýchlo si ho osvojíte. Intenzitu tlmenia hluku si môžete nastaviť v piatich úrovniach. Aj pri najsilnejšom potlačení stále počujete hlasy ľudí okolo seba, prípadne hlásenia v dopravných prostriedkoch. Poklepaním na ľavý štupeľ sa aktivuje mód Ambient, aby ste počuli, čo sa okolo vás deje, napríklad ak vás niekto osloví alebo sa blížite k rušnej križovatke. Intenzita pripočúvania zvukov z okolia sa dá nastaviť v mobilnej aplikácii.

Používateľsky prívetivá aplikácia Creative umožňuje prispôsobiť dotykové ovládacie prvky podľa vašich preferencií, nastaviť ekvalizér či aktivovať sériu užitočných funkcií, ako je napríklad režim nízkej latencie, v ktorom si môžete vychutnať lepšie synchronizovaný hudobný a video obsah. V tomto režime sa využíva kodek SBC. Na počúvanie hudby odporúčam kvalitnejší kodek AAC. Slúchadlá podporujú aj technológiu Super X-Fi READY na holografickú priestorovú reprodukciu a sú kompatibilné s hlasovými asistentmi Siri aj Google Assistant. Pseudopriestorová reprodukcia navodí dojem, ako keby ste boli uprostred hudobníkov. Funguje však len pri prehrávaní lokálne uložených súborov.

Kvalita zvuku je výborná a vďaka tomu, že slúchadlá vynikajúco sedia vnútri zvukovodu, ale nie sú príliš hlboko, sú aj basy dostatočne bohaté, vo zvuku však nedominujú, takže neprekrývajú vokály ani vyššie tóny. Samozrejme, každý si môže parametre reprodukcie nastaviť pomocou ekvalizéra v mobilnej aplikácii. Vzhľadom na primárne určenie na cestovanie v dopravných prostriedkoch či prechádzky pozitívne hodnotím, že počujete aj zvuky a hluky okolia.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborne sedia v uchu, kvalitný zvuk, dlhá výdrž na batériu
- Potešilo by pripojenie multipoint

PARAMETRE:

• Frekvenčný rozsah: 20 Hz – 20 kHz (slúchadlá), 100 Hz – 10 kHz (zabudovaný mikrofón); bluetooth 5.2, kodeky AAC, SBC; výdrž batérie 60 hodín, doba nabíjania 2 – 3 hodiny; hmotnosť nadstavca 7 g, puzdro 73 g

• Cena: 67,99 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať