HONDA_022021 HONDA_022021 HONDA_022021 Advertisement

Herná platforma Stadia od Google je už dostupná aj na Slovensku

2

Google sprístupňuje svoju cloudovú hernú platformu Stadia aj pre slovenských herných nadšencov. Umožňuje im hrať obľúbené hry na širokej palete zariadení - počítačoch, notebookoch, tabletoch a smartfónoch a taktiež aj na televízoroch s Androidom. Ak nemáte televízor s Androidom, dobre poslúži zariadenie Chromecast Ultra, či dokonca set-top-box s Androidom.

 Na výpočtovom a grafickom výkone koncového zariadenia v tomto prípade až tak nezáleží, pretože obrazové scény hry sa vytvárajú na výkonných serveroch v cloude a na zariadenie používateľa sa streamuje rovnakým spôsobom, ako keby pozeral akčný film zo streamovacej služby vo full HD, alebo 4K rozlíšení. Taktiež môžete využiť aj rôzne herné ovládače. Vďaka cloudovej platforme fanúšikovia hier nemusia čakať na sťahovanie, aktualizácie či inštaláciu hier. Služba je dostupná od  7.12.2020 18:00S a sprístupnenie služby bude postupne nabiehať používateľom Gmailu v priebehu najbližších 24 hodín.

Video ukazuje ako si zahráte na širokom spektre zariadení počnúc výkonným herným počítačom až po televízor, či dokonca set-top-box s Androidom

Stadia prináša používateľom slobodu v rozhodovaní, ako, čo a kde budú hrať na akomkoľvek z podporovaných zariadení, ktoré im vyhovuje. Stadia je bezplatne dostupná pre každého, kto má vytvorený účet na Gmaili – hráčom sa stačí zaregistrovať na Stadia.com a môžu sa pustiť do hrania. Po registrácii tak majú okamžitý bezplatný prístup k takým titulom ako Destiny 2 či Super Bomberman R Online.

Test na výkonnom hernom počítači (vľavo) a na bežnom notebooku (vpravo)

Všetci noví používatelia Stadie získavajú na jeden mesiac zadarmo prístup k Stadia Pro - prémiovej predplatenej službe, ktorá zahŕňa množstvo hier. Všetky nárokované hry zostávajú používateľom k dispozícii počas celej doby trvania predplatného, pričom každý mesiac sú v rámci prémiovej služby pridávané nové tituly. V prípade, že má používateľ záujem pokračovať v platenej verzii Stadia Pro (aj po bezplatnom mesačnom skúšobnom období), mesačné predplatné predstavuje 9,99 EUR. Z predplatného je možné sa kedykoľvek odhlásiť.

Ovládač Stadia (vľavo) a inštalácia aplikácie Stadia na TV, alebo iné zariadenie s Androidom (vpravo)

V obchode Stadia je tiež možné si jednotlivé herné tituly aj kúpiť. Či majú používatelia záujem o prechádzku ulicami Nočného Mesta v hre Cyberpunk 2077, alebo sa chcú stať legendárnym vikingským bojovníkom, ktorý vyrástol na príbehoch o bitkách a sláve v hre Assassin Creed Valhalla, každý si tu nájde to svoje..

Vyskúšali sme niekoľko hier rôznych žánrov, pričom na ovládanie som používal originálny ovládač Stadia, ktorý sa dá pripojiť bezdrôtovo, alebo cez WiFi a taktiež ovládač z konzoly Xbox One. Ovládač Stadia s vibračnými motorčekmi fungoval pripojený cez USB aj na Android televízore a set-top-boxe s Androidom. Hra bola plynulá nielen vo FullHD, ale aj 4K rozlíšení. Nutnou podmienkou plynulosti hier je samozrejme rýchle internetové pripojenie.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Google Stadia

2 komentáre

erectile on demand pdf reakcia na: Herná platforma Stadia od Google je už dostupná aj na Slovensku

1.2.2021 23:02
chloronique
<a href="https://chloroquineorigin.com/#">clonidine hcl</a>
erectile hyperfunction
<a href="https://erectiledysfunctionbjul.com/#">erectile enhancement supplements</a>
what are the side effects of taking hydroxychloroquine?
<a href="https://hydroxychloroquinex.com/#">covid 19 who</a>
can erectile dysfunction be revewsw
<a href="https://plaquenilx.com/#">plaquenil diarrhea</a>
tadalafilo 20 mg
<a href="https://tadalisxs.com/#">40 mg tadalafil</a>
zithromax strengths
<a href="https://zithromaxes.com/#">zithromax strep throat</a>
Reagovať

pochvala reakcia na: Herná platforma Stadia od Google je už dostupná aj na Slovensku

7.12.2020 20:12
Dobrý článok + video
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať