PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Houseparty je hravšia alternatíva Zoomu aj pre deti

0

Život v izolácii mení spôsob komunikácie ľudí. Pracovné videohovory sa stali bežnou súčasťou života. Účasť na populárnej platforme na videohovory Zoom vzrástla za posledné tri mesiace o 117 %. Nečudo, že Zoom je najviac sťahovaná bezplatná aplikácia v amerických obchodoch s aplikáciami pre iOS a Android. No v posledných týždňoch sa objavila aj ďalšia videokonferenčná aplikácia Houseparty. Hoci bola uvedená už v roku 2016, v posledných troch týždňoch zaznamenala prudký nárast počtu používateľov (z približne 130 000 stiahnutí týždenne vo februári 2020 na približne 2 milióny stiahnutí minulý týždeň).

Aplikácia Houseparty vznikla ako platforma pre neformálne spoločenské stretnutia. Umožňuje četovať s ôsmimi ľuďmi súčasne. Ponúka organickejší spôsob komunikácie ako Zoom a je hravejšia. Ak sa pripojíte na Houseparty, aplikácia si vyžiada povolenie na spojenie s vašimi kontaktmi a sociálnymi sieťami, aby mohla pridať existujúce kontakty do svojho zoznamu priateľov. Otvorenie aplikácie signalizuje, že ste nablízku a môžete hovoriť, zobrazí sa vám zoznam priateľov, ktorí sú online, a „živé“ párty, ku ktorým sa môžete pripojiť.

Houseparty nemá byť náhradou za Zoom, ale jeho uvoľnenejšou alternatívou. Zoom sa používa na obchodné a plánované spoločenské udalosti. V bezplatnom programe Zoomu môže spolu hovoriť až 100 ľudí; podnikové programy umožňujú účasť viac ako 1000 ľudí. Môže teda podporovať väčšie skupiny ako Houseparty. No na prístup potrebuje každý účastník link na stretnutie alebo ID. Houseparty je skôr o spontánnosti a aplikáciu používajú aj deti. Houseparty je k dispozícii ako mobilná aplikácia, doplnok pre prehliadač Chrome a aplikácia pre systém Mac OS.

Zdroj: onezero.medium.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Zoom video internet hovor zabava online Digital

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať