Huawei Eco-Connect Europe 2018: AI, IoT a 5G prinesú Európe smart budúcnosť

0

V talianskom Ríme sa 8. a 9. novembra 2018 uskutočnila výročná akcia Huawei Eco-Connect Europe, na ktorej spoločnosť Huawei predstavila svoju stratégiu Platform + Ecosystem, ktorá zobrazuje komplexný sortiment najnovších IT produktov v oblastiach, ako sú cloud computing, IoT, big data, ako aj nové odvetvové riešenia pre inteligentné mestá a priemysel.

Predseda predstavenstva Huawei Hua Liang počas svojho prejavu predstavil stratégiu Huawei na vybudovanie plne prepojeného inteligentného sveta. Vysvetlil, že Huawei je v Európe už 18 rokov, počas ktorých sa spoločnosť výrazne rozrástla, pričom spolupracuje s európskymi podnikmi v oblasti 4G, 5G, IoT, bezdrôtových a cloudových služieb. Investovanie do výskumu a vývoja je dôležitá súčasť stratégie Huawei. Hua Liang dodal: „Každý rok investujeme do výskumu a vývoja 15 až 20 miliárd amerických dolárov. Asi 20 % až 30 % tejto sumy sa investuje do základného výskumu.“


Technológia na rozpoznávanie pohybov kinematického reťazca v reálnom čase môže byť použitá aj v biomechanike alebo filmovom priemysle pri animácii digitálnych hercov

Počas svojho prejavu Hua Liang tiež poznamenal, že AI je práve teraz hlavným cieľom inovácií vo svete. „Ľudia volajú AI ďalšou univerzálnou technológiou, ako bola napríklad elektrická energia počas priemyselnej revolúcie,“ vysvetlil. „Zaoberáme sa základným výskumom a aplikáciou AI a vydaním vlastných AI čipov poskytujeme komplexný balík komponentov na riešenia využívajúce AI v rôznych typoch nasadenia.“ Nová platforma HiAI ponúka vývojárom prístup k funkciám čipovej súpravy aj vysokú výpočtovú kapacitu. HiAI využíva možnosti procesora Kirin 980 a jeho Dual-NPU na dosiahnutie dvojnásobnej rýchlosti rozpoznávania obrazu v porovnaní s jej predchodcom alebo až 4500 obrázkov za minútu. Jeden z najnovších príkladov využitia HiAI Engine v praxi nájdete na nedávno predstavenom smartfóne Huawei Mate 20. Pomocou funkcie AI Spotlight Reel dokážete identifikovať klipy, ktoré obsahujú charakteristický znak, a automaticky vygenerovať 10-sekundovú montáž. Táto funkcia využíva rozpoznávanie tváre a výsledky poskytované AI Engine. K dnešnému dňu je v rámci ekosystému Huawei HiAI aktívnych viac ako 1000 partnerov a 450 000 vývojárov. 


Rozpoznávanie typu a veľkosti objektov môže byť použité napríklad na výpočet kalórií v potravinách

Na podujatí boli predstavené riešenia a prípady použitia v štyroch vertikálnych sektoroch týkajúcich sa inteligentných miest, výroby, financií a energetiky. Pre inteligentné mestá napríklad riešenie inteligentného operačného centra, ktoré zhromažďuje, čistí a analyzuje údaje z každého podsystému mesta a poskytuje informácie, ktoré monitorujú stav celého mesta a poskytujú poradenstvo pri rozhodovaní. Riešenie navyše implementuje riadenie zdrojov v reálnom čase a naznačuje stav verejných zdrojov v meste. Integruje rôzne typy služieb, ako je hlas, video, kanalizácia, GIS, call centrá a veliteľské centrá, ktoré pomáhajú manažérom mesta vyrovnať sa s mimoriadnymi udalosťami. 


Aplikácia na kreslenie pomocou rozšírenej reality umožňuje podľa digitálnej predlohy nakresliť umelecké obrázky aj úplným amatérom

Predstavená bola aj podniková cloudová platforma s viac ako 120 cloudovými službami v 16 kategóriách. Cieľom Huawei je pomôcť zákazníkom znížiť riziká, náklady a zložitosť v súlade s ich požiadavkami. Okrem toho pomocou technológie AI, big data, riešenia založeného na technológii cloud IDN a riešenia CampusInsight môže Huawei pomôcť zákazníkom nájsť sieťové chyby v priebehu niekoľkých minút, predpovedať potenciálne riziká a reagovať na preventívnu údržbu.  

Na podujatí výrazne rezonovala téma technológie 5G. V roku 2018 predstavila Huawei množstvo koncových zariadení pre 5G, ako aj riešenia pre nosnú sieť 5G, základňové stanice a terminály. Odhaduje sa, že v roku 2025 bude na celom svete 40 miliárd osobných inteligentných zariadení a 100 miliárd spojení. Vzhľadom na rastúci dopyt na trhu môže Huawei poskytnúť úplný sortiment výrobkov 5G, ktoré zabezpečia nasadenie tejto technológie. Patrí medzi ne 5G jadrová sieť, 5G základňová sieť, 5G základňová stanica a terminály 5G vrátane súčasného jediného komerčného terminálu na svete.

Zobrazit Galériu

Martin Drobný

Všetky autorove články
Huawei inovácia AI IoT 5G

Pridať komentár