SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Huawei Watch 4 Pro Space Edition / Nielen inteligentné, ale aj krásne

0

Inteligentné hodinky Huawei Watch 4 Pro sú jednými z najlepších hodiniek tejto značky. To však, samozrejme, neznamená, že by sa na nich nedalo niečo zlepšiť. Dôkazom toho je aj testovaná verzia Space Edition, ktorá prichádza so skutočne prepracovaným dizajnom evokujúcim vesmírnu loď. Hodinky sú tak ako predchodca vyrobené z leteckého titánu, ale lemovací krúžok okolo sklíčka – ako inak, zafírového – je dvojfarebný, čierno-červený, z mikrokryštalického keramického materiálu, pričom rozmiestnenie odtieňov farieb korešponduje s prednastaveným animovaným ciferníkom evokujúcim v strednej časti dýzu raketového motora, ktorý sa vždy po pootočení lunety zapáli. V dolnom výreze sa potom presuniete na ďalšiu planétu slnečnej sústavy, ktorú si po poklepaní môžete zobraziť celú a posúvaním prstom si ju prehliadať. Je to veľmi efektné a pekne spracované. Oproti predchádzajúcej verzii má novinka po novom aplikovanú ochrannú diamantovú vrstvu DLC (Diamond Like Carbon), ktorá zabraňuje poškriabaniu hodiniek. To sú práve pre športové hodinky veľmi dôležité opatrenia a spolu so zafírovým sklíčkom tak zaručujú vysokú odolnosť proti škrabancom.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Efektný dizajn doplňuje aj dvojfarebná luneta, ktorá má v spodnej časti červený krúžok. Z môjho pohľadu ide o najkrajší model, aký som mal možnosť testovať.

Hodinky majú plnú odolnosť proti vode a prachu (IP68), čo znamená, že ich môžete používať pri kúpaní aj niekde na púšti. Spĺňajú certifikáciu EN 13319, ktorá garantuje ich použitie pri potápaní, pričom ich môžete používať až do hĺbky 30 m. Ciferník má priemer 46 mm s hrúbkou 13 mm, pričom hmotnosť hodiniek je viac ako 100 gramov. Sú vybavené 1,5-palcovým displejom AMOLED (LTPO) s rozlíšením 466 × 466 px. Ten má maximálny jas 1000 nitov, čo je štandard v tomto segmente. Výbava senzormi sa od pôvodnej verzie nelíši, takže môžete sledovať svoje športové aktivity aj zdravotný stav vrátane srdcovej frekvencie, okysličenia krvi, EKG, teploty pokožky a ďalších parametrov. Hodinky sú poháňané procesorom Snapdragon Wear 5100, ktorý je doplnený o 2 GB RAM a 32 GB úložisko. Vďaka tomu sú reakcie plynulé a animácie vizuálne krajšie.

Novinkou je aktualizovaná aplikácia zdravia, ktorá teraz ponúka analýzu srdcovej arytmie, hlásenia rizika hyperglykémie a detekciu spánkového apnoe. Hoci hodinky nie sú oficiálne atestovaným medicínskym zariadením, ich upozornenia môžu byť pri sledovaní vášho zdravotného stavu veľmi užitočné.

Huawei Watch 4 Pro Space Edition používajú operačný systém Harmony OS, ktorý postupne rozširuje svoje možnosti. Hodinky ponúkajú pokročilé prepojenie s telefónmi s Androidom aj iPhonmi. Na notifikácie z pripojeného androidového smartfónu môžete odpovedať priamo z hodiniek pomocou zabudovanej klávesnice, ktorá podporuje aj slovenčinu. Diktovanie nie je k dispozícii. Ponúkajú aj predinštalovanú aplikáciu Petal Mapy na navigáciu bez potreby telefónu. Tá je na veľkom displeji hodiniek dobre použiteľná.

Bohatá je aj ponuka aplikácií tretích strán, ako napríklad Kalkulačka, Stocard, SofaScore, Adidas Running alebo myTuner Radio. Bezkontaktné platby však nie sú momentálne podporované a je otázne, či niekedy budú. To bolo pre mňa asi najväčším sklamaním a predpokladám, že to tak bude u mnohých potenciálnych zákazníkov. Používateľské prostredie je inak veľmi pekné a hlavné menu sa pravdepodobne inšpirovalo od ovocnej konkurencie. Stlačením rozety sa zobrazí mozaika všetkých aplikácií, ktorú si môžete rôzne pohybovať a približovať. Všetko chodí krásne plynule a rýchlo. Spodným tlačidlom vyvoláte rýchle voľby. Hodinky podporujú eSIM kartu, čo umožňuje ich používanie ako samostatného zariadenia na telefonovanie a odosielanie SMS správ. V prípade potreby môžete zapnúť alebo vypnúť mobilné dáta a prispôsobiť nastavenia eSIM karty. V domácich podmienkach sa hodinky pripoja na Wi-Fi. Aj keď batéria v špecifikáciách veľmi neoslní, hodinky pri štandardnom používaní vydržia 4-5 dní, za čo si rozhodne zaslúžia pochvalu. Pri zapnutí šetriaceho režimu vydržia pri živote až 21 dní.

Hodinky Huawei Watch 4 Pro Space Edition ponúkajú špičkový imidž s prémiovými materiálmi, ktorý iba tak nikto neprehliadne. Okrem toho tu nájdete množstvo zdravotných funkcií. Novinkou je analýza zdravia pľúc. Podporujú aj viac ako 100 športových režimov a dvojpásmové GPS na presné meranie polohy. Ak k tomu pridáte zaujímavé aplikácie a dobrú funkčnosť eSIM, rozhodne stoja za úvahu.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Dizajn, prémiové materiály, kvalita displeja, výbava, ovládanie, eSIM
- Zatiaľ nefunkčné platby

Dizajn: sférické zafírové sklo, titánový rám s úpravou DLC (letecký štandard), kera­mický zadný kryt, displej: 1,5-palcový LTPO AMOLED, 466 × 466 pixelov, 310 PPI, tlačidlá: domovské tlačidlo (rotujúca korunka) a bočné tlačidlo, senzory: akcelerometer, gyroskop, kompas, optický senzor tepovej frekvencie, svetelný senzor, barometer, teplotný senzor a hĺbkový senzor, odolnosť: vodotesnosť do 5 ATM, remienok: sivý titánový, konektivita: 2,4 GHz, bluetooth 5.2 s podporou BR a BLE, NFC, audio: mikrofón a reproduktor; bluetooth hovory, hovory cez eSIM, integrovaný systém GPS, viac ako 100 tréningových režimov, zdravotné funkcie: Health Glance 2.0 – tepová frekvencia, EKG, spánok, SpO2 a ďalšie, výdrž batérie: až 4,5 dňa (maximálne 10 dní), ­magnetický nabíjací pin, inteligentné funkcie: Live View, ciferníky, počasie, ovlá­danie kamery a hudby a ďalšie, rozmery: 49,1 × 49,1 × 12,9 mm, hmotnosť: 68 g (bez remienka), aplikácia: Huawei Health App

Cena: 649 EUR

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať