SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Acer Aspire Spin 14 ASP14-51MTN-76GZ / Používajte ho, ako len chcete

0

Notebooky radu Aspire od značky Acer sú zamerané na široké spektrum používateľov – od študentov cez domácnosti až po obchodných cestujúcich. Model Aspire Spin je navyše špecifický v tom, že ide o konvertibilnú koncepciu s možnosťou pracovať v režime tabletu s dotykovým displejom a perom.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

To je na rozdiel od väčšiny konkurencie zasunuté priamo v tele zariadenia, takže je vždy poruke, a ak ho nepotrebujete, neprekáža. Konštrukcia notebooku je plastová s hliníkovým vrchným krytom, spodný kryt je vyrobený s 30 % podielom recyklovaných plastov. Displej s uhlopriečkou 14", rozlíšením WUXGA (1920 × 1200) a pomerom strán 16:10 je typu IPS. Je zasadený v pomerne tenkom rámiku a poskytuje tak maximálne vy­užitie celkovej plochy. Vďaka technológii IPS má široké pozorovacie uhly bez skreslenia farieb. Škoda len, že jeho povrch je lesklý. Vyzerá to síce na pohľad efektne, ale praktickejší by bol displej s antireflexnou vrstvou. Maximálny jas displeja je pre väčšinu využití postačujúci, výborne sa na ňom sledujú filmy a ďalšie multimédiá. S priamym slnečným svetlom si však veľmi nerozumie. Ako je pri tejto veľkosti notebookov typické, klávesnica je krátkeho typu bez číselnej časti a má biele podsvietenie. Klávesy majú dostatočné rozstupy a zdvih, takže sa na nej píše veľmi dobre, bez zbytočných preklepov. K pohodlnej práci prispieva centrálne umiestnený touchpad s integrovaným snímačom odtlačkov prstov vľavo hore.

O pohon sa stará nový výkonný procesor Intel Core 7 150U podporovaný 32 GB LPDDR5 RAM. Procesor obsahuje spolu 10 jadier, z toho dve výkonné s podporou Hyper Threadingu a 8 úsporných, takže dovedna pracuje s 12 vláknami. V turbo móde dosahuje maximálnu frekvenciu až 5,4 GHz. Ako úložisko slúži 1 TB SSD PCIe NVMe Western Digital. O grafiku sa stará integrovaný čip Intel Iris Xe Graphics. Konektivita je v tomto prípade skromnejšia, napriek tomu tu nájdete dvojicu portov USB-A štandardu USB 3.2 Gen. 1, ale aj port USB-C štandardu USB4 s podporou Thunderbolt 4, DP aj napájania cez PD s výkonom až 65 W. Zariadenie má aj dedikovaný napájací port, čo umožňuje využiť USB-C na pripojenie periférií. Zoznam dopĺňa plnoformátový výstup HDMI 2.1 audio jack. Bezdrôtovú komunikáciu zabezpečí nová verzia Wi-Fi 6E 802.11ax 2×2 a bluetooth vo verzii 5.3 LE. 

Acer Aspire Spin 14 je v testovanej konfigurácii ideálnym spoločníkom pre študentov, ale aj pre kreatívnych ľudí či do domácnosti. Kvalitná konštrukcia má vstavanú batériu, ktorá ho udrží pri živote až 13 – 14 hodín. Konvertibilné usporiadanie umožňuje zariadenie ľahko používať na prezentáciu pri obchodných stretnutiach alebo iba jednoducho konzumovať obsah zo streamovacích služieb či internetu. Vďaka dobre zvolenej kombinácii hardvéru je nabiehanie Windows aj jednotlivých programov dostatočne rýchle a výkon postačuje na všetky bežné úlohy. Vzhľadom na internú grafickú kartu zariadenie nie je určené na prevádzku náročných hier, tie jednoduchšie si však zahráte bez problémov. Kreatívni používatelia určite ocenia štandardne dodávané pero, ktoré má navyše svoje miesto priamo v tele notebooku. Toto je veľmi dôležité, pretože väčšina konkurencie to rieši rôznymi prídavnými držiakmi na puzdre, kde pero väčšinou prekáža a hrozí jeho strata. Veľa používateľov ho preto nevyužíva. Za toto riešenie si teda Acer zaslúži pochvalu. Bežné kancelárske úkony, prehrávanie multimédií, prácu s grafikou a ďalšie úlohy zvláda zariadenie s prehľadom a bez zaváhania. Pracuje svižne a vďaka vysokej výdrži vám bude robiť spoločnosť po celý deň. Inštalovaný 1 TB disk SSD poskytuje dostatok priestoru na vaše projekty. Lesklý povrch displeja je, žiaľ, daňou za dotykovú funkciu. Samozrejme, existujú aj matné dotykové displeje, tie sú však drahšie, takže by to zbytočne zvyšovalo cenu zariadenia. V kancelárii alebo doma môžete cez port USB-C pripojiť veľký monitor, ktorý umožní prácu na veľkej ploche, pričom je notebook z monitora aj napájaný. Zaujímavá je utilita Acer Sense, ktorá pomôže pri konfigurácii aj správe zariadenia. Možno tu otestovať batériu, RAM, SSD a ďalšie komponenty, upraviť možnosti napájania, obrazovky a veľa ďalšieho. Jej cieľom je predovšetkým optimalizácia chodu a spotreby počítača s ohľadom na lepšiu udržateľnosť.

To, že na udržateľnosti výrobcovi záleží, dokazuje aj plne recyklovateľný kartónový obal.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Prenášateľnosť, konvertibilná konštrukcia, konektivita, spracovanie, rýchle nabíjanie, výdrž
- Iba jeden port USB-C

PARAMETRE:

Aspire Spin 14 (ASP14-51MTN-76GZ), Windows 11 Home, procesor Intel Core 7 150U, 32 GB LPDDR5 RAM, 1024 GB PCIe NVMe SSD PM4, displej: 14" WUXGA (1920 × 1200), 16:10, IPS, lesklý, dotykový s perom Acer Active Pen (Wacom AES 2.0) uloženým v tele, grafika Intel Iris Xe Graphics, Wi-Fi 6E Intel 802.11ax 2×2 + BT 5.3 LE, FHD USB kamera, podsvie­tenie klávesnice, odtlačok prsta na touchpade, 1× port USB typu C podporujúci: USB4 40 Gbps / DisplayPort cez USB-C / Thunderbolt 4 / USB nabíjanie 5 V; 3 A / DC-in port 20 V; 65 W s podporou dokovania cez USB Typ-C, 2× USB 3.2 Gen. 1, HDMI 2.1, Copilot Key, aplikácia Acer Sense, 50 Wh Li-ion batéria, 65 W AC adaptér, oceľovosivá + hliníkový kryt LCD + 30 % PCR spodný kryt (konvertibilný notebook)  

Cena: 1212 EUR

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať