SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Huawei odhalil budúcnosť umelej inteligencie v mobilných telefónoch

Tlačové správy
0

CEO Richard Yu predstavil Kirin 970, prvú mobilnú platformu s umelou inteligenciou od Huawei

Spotrebiteľská divízia spoločnosti Huawei (Huawei Consumer Business Group) predstavila novou éru inteligentných telefónov. Generálny riaditeľ Huawei Consumer BG Richard Yu odhalil počas prezentácie na výstave IFA 2017 víziu budúcnosti umelej inteligencie (AI) predstavením novej čipovej sady Kirin 970. Huawei prináša skúsenosť s umelou inteligenciou do reálneho života a mení spôsob našej interakcie so zariadeniami prepojením výkonného cloudového riešenia v kombinácii s rýchlosťou a krátkou odozvou spracovania dát.

"Keď sa pozrieme na budúcnosť smartfónov, sme na prahu novej vzrušujúcej éry," povedal Richard Yu, generálny riaditeľ Huawei Consumer Business Group. "Mobilné AI = AI v zariadení + AI v cloude. Spoločnosť Huawei sa rozhodla smerovať evolúciu zariadení od smart k inteligentným, a to prostredníctvom koordinovaného vývoja čipov, zariadení a cloudu. Konečným cieľom je poskytnúť výrazne lepšiu používateľskú skúsenosť. Čip Kirin 970 je prvým zo série nových pokrokov, ktoré do zariadení prinesú výkonné prvky a povýšia ich tak nad konkurenciu."

Cloudová umelá inteligencia (Cloud AI) sa po rokoch vývoja uplatnila v širokej škále aplikácií. Avšak v oblasti používateľských skúseností je stále priestor na zlepšovanie, napríklad v oblasti latencie, stability alebo ochrany súkromia. Umelá inteligencia v cloude a v zariadení (On-Device AI) sa navzájom doplňujú. On-Device AI ponúka silné zmyslové schopnosti, ktoré sú základom pochopenia a pomoci ľuďom. Senzory generujú veľké množstvo personalizovaných údajov v reálnom čase, špecifických pre jednotlivé scenáre. Ich spracovanie umožní, aby zariadenie lepšie rozpoznávalo potreby používateľov a poskytovalo im skutočne na mieru prispôsobené a ľahko dostupné služby.

Kirin 970 je poháňaný 8-jadrovým CPU a novou generáciou 12-jadrového GPU.  Vďaka pokročilej 10nm technológii výroby je čip osadený 5,5 miliardami tranzistorov na ploche 1 cm². Kirin 970 je prvý procesor spoločnosti Huawei, ktorý je vybavený špecializovanou technológiou Neural Processing Unit (NPU). V porovnaní so štvorjadrovým CPU Cortex-A73 poskytuje nová heterogénna architektúra Kirin 970 až dvadsaťpäťkrát vyšší výkon s 50-násobnou účinnosťou. Zjednodušene, Kirin 970 dokáže vykonávať rovnaké procesy omnoho rýchlejšie, s využitím zlomku energie. V teste rozpoznávania obrazov spracoval dve tisíc obrázkov za minútu, čo bolo rýchlejšie než iné čipy na trhu.

Ďalší vývoj umelej inteligencie bude vyžadovať spojenie síl v celom hodnotovom reťazci vrátane desiatok miliónov vývojárov a spätnej väzby od stoviek miliónov používateľov. Huawei označil Kirin 970 ako platformu pre mobilnú umelú inteligenciu (AI), prístupnú pre vývojárov a partnerov, ktorí môžu pre jej schopnosti hľadať nové inovatívne využitie.

Huawei

Všetky autorove články
Huawei

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať