Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

IT komunita

0

IoT Forum

Inteligentné mestá, domácnosti, továrne, autá či telemedicína a diaľkový monitoring zdravia ľudí – to boli kľúčové témy konferencie IoT Forum o fenoméne internetu vecí, ktorá sa uskutočnila vo štvrtok 12. mája v bratislavskej Starej tržnici. IDC a  PC REVUE pripravili podujatie, ktorá umožnilo lepšie porozumieť týmto novým trendom aj v širších súvislostiach s dosahom na celú spoločnosť.  Veľký bol záujem účastníkov o panelové diskusie o strategických témach internetu vecí,  inteligentných mestách, internete vecí v priemysle či IoT na lepší život. Diskutovalo sa o technologických, ekonomických aj legislatívnych otázkach. Napriek tomu, že internet vecí je staronový fenomén, až synergia obrovského množstva pripojených subsystémov mu poskytuje nové, dosiaľ netušené možnosti vo všetkých oblastiach priemyslu, dopravy, pracovného aj osobného života.

SAP Forum

Konferencia s podtitulom Reimagine Business for the Digital Economy sa konala v inšpiratívnom prostredí areálu X-BIONIC SPHERE v Šamoríne. Podujatie predstavilo novinky a smerovanie vývoja produktového portfólia SAP. Po hlavnej prednáške s pôsobivým predstavením možností prezentovania výsledkov komplexných analýz v reálnom čase sa podujatie rozdelilo do odborných sekcií v samostatných blokoch s tematickým zameraním. Téma IT vo vrcholovom športe bola aj námetom besedy Marcela Merčiaka s poprednými slovenskými športovcami. Na druhý deň bol pre účastníkov pripravený SAP Support Day a workshopy na aktuálne témy a neformálny večerný program poskytol priestor na networking. Zábavu rozprúdila rocková kapela Billy Barman a ako zlatý klinec večera vystúpila skupina I.M.T. Smile.

Slovenská premiéra Huawei P9

Smartfón P9, nová vlajková loď od Huawei, mal slovenskú premiéru 27. mája v priestoroch Refinery Gallery. Výber priestorov, kde sa často konajú vernisáže, workshopy a iné podujatia súvisiace s fotografickým umením, nebol náhodný. Huawei prezentuje P9 predovšetkým ako fotomobil, vyvinutý v spolupráci s legendou fotopriemyslu – spoločnosťou Leica. Účastníci si mohli vyskúšať možnosti kvalitného fotoaparátu, presnejšie dvojice fotoaparátov, pričom jeden sníma monochromatický obraz, takže zachytí viac detailov aj v horších svetelných podmienkach. Inšpiráciou pre potenciálnych záujemcov boli vystavené diela známych slovenských fotografov. Podujatie moderovala Lucia Barmošová a kultúrnou lahôdkou bolo vystúpenie populárnej skupiny Fragile.

CAFE 2016

Zaujímavé témy, inšpiratívne a náučné workshopy, diskusie a neformálna atmosféra podujatia, ktoré sa 11. mája konalo v Bratislave. Akronym v názve znamená Client Advisory Forum Event. Podujatie bolo určené riaditeľom a pracovníkom ľudských zdrojov, obchodu a marketingu, manažérom vzdelávania a HR, špecialistom na vzdelávanie a rozvoj, exekutívcom či vedúcim tímov. Angažovanosť zamestnancov, zákazníkov, partnerov, adaptácia nových zamestnancov, to sú výzvy dnešných dní pre množstvo organizácií. Dôležitú úlohu má aj odborný rast zamestnancov cez vzdelávacie portály.

Zero Downtime 2016

Na workshope sa  5. mája 2016 zišlo vyše 70 odborníkov z prostredia IT. Podujatie je projektom spoločnosti eGroup Solutions, a. s., ktorá pokračuje v tradícii usporadúvania odborných prednášok, na ktorých si môžu IT manažéri vymieňať skúsenosti z reálnych IT prevádzok. Pozornosť vzbudila prednáška Alexeja Vladiševa, zakladateľa spoločnosti Zabbix a tvorcu populárneho open source riešenia na monitorovanie IT infraštruktúry. Okrem neho vystúpili viacerí IT špecialisti zo Slovenska, ktorí rozprávali o odborných témach, týkajúcich sa problémov reálnej prevádzky informačných systémov vo firmách, ale aj riešení, ktoré zabezpečia vysokú dostupnosť a rýchlu obnovu po havárii, tzv. nulový výpadok.  Ďalšia zaujímavá téma bola problematika bezpečnosti privilegovaných účtov, ktorá poukazovala na možnosti monitoringu, správy a zastavenia útokov a znižovania nepriaznivých vplyvov bezpečnostných incidentov na činnosť organizácie.

Ľuboslav Lacko

SWS Distribution Topoľčianky

V krásnom prostredí zámku v Topoľčiankach oslávila spoločnosť SWS Distribution, a. s., pätnáste výročie svojho založenia. Cieľom podujatia bolo okrem oslavy jubilea takisto oboznámiť obchodných partnerov firmy s novinkami v produktoch a technológiách z oblasti IT. Na podujatí sa zúčastnilo množstvo predajcov z celého Slovenska a okrem sprievodného programu záujem prítomných budili prednášky, ktoré trvali takmer do večera. V dvoch sálach súbežne prednášali predstavitelia spoločností ako Samsung, Huawei, Fujitsu, Sony, Acer a ďalších.

Zobrazit Galériu

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať