SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

InoBat a Gotion podpísali memorandum o porozumení na vývoj článkov a súprav batérií pre elektromobily

Tlačové správy
0

Batériové články pre elektrické vozidlá by mali vznikať v novom výrobnom podniku, ktorý bude mať kapacitu výroby až 40 GWh.

InoBat, európsky priekopník v segmente vývoja a výroby prémiových batérií pre elektrické vozidlá, a spoločnosť Hefei Gotion High-Tech Power Energy Co., Ltd („Gotion“), inovatívny výrobca batérií a riešení na ukladanie energie zo Silicon Valley, podpísali Memorandum o porozumení s cieľom preskúmať možnosti spoločného podniku v oblasti revolúcie v technológiách batérií a skladovania energie pre elektromobily.

Obe spoločnosti sú svetovými špičkami vo svojom segmente a navzájom sa vedia výhodne dopĺňať. Ich vzájomná spolupráca prinesie obom spoločnostiam technickú prevahu a výraznú pridanú hodnotu na trhu. InoBat a Gotion budú spolupracovať na kľúčových spoločných cieľoch ako sú:

  • vývoj spoločnej gigafabriky s výrobnou kapacitou článkov a akumulátorov 40 GWh, pričom v hre je umiestnenie továrne v regióne CEE
  • technická spolupráca založená na oboch stranách príslušných výhod LFP a NMC batérií
  • spoločný rozvoj potenciálu pre výrobu ESS batérií v existujúcich priestoroch InoBat na Slovensku, čo umožní rýchly prístup na európsky trh
  • technológie a obchodné partnerstvo v prevádzke zariadení
  • skúmanie recyklácie výrobného odpadu a batérií na konci životnosti

Vďaka strategickej dohode bude InoBat ťažiť z odborných znalostí spoločnosti Gotion v oblasti riešení na ukladanie elektrickej energie („ESS“), zatiaľ čo spoločnosť Gotion bude ťažiť z existujúcich výrobných závodov InoBat a rozsiahlych trhových spojení v Európe. Obe spoločnosti, InoBat a Gotion, si zachovajú svoje nezávislé podnikanie i svoju chémiu batérii. Svojou spoluprácou vo vzájomne výhodných oblastiach prispejú k rýchlejšiemu vývoju novej technológie na urýchlenie globálneho prechodu smerom k zelenej energii.

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti InoBat Marián Boček vysvetľuje, že Gotion je pre InoBat ideálnym partnerom. „Rovnako ako my, aj v Gotion pevne veria, že udržateľnú budúcnosť je možné dosiahnuť len vtedy, ak energiu a produkty, ktoré túto energiu poskytujú, budeme získavať a recyklovať udržateľným spôsobom. Spoločne zdieľame prístup "cradle-to-cradle", ktorý je srdcom a u nás v InoBat. Vďaka tomuto partnerstvu budeme vedieť využiť oblasti, v ktorých sa naše dve spoločnosti vzájomne dopĺňajú. Spolupracovať pritom budeme aj v nových segmentoch, ktoré ešte musíme preskúmať. Zároveň sme aj susedmi s Gotion, v štáte Ohio susedí s našou nedávno oznámenou továrňou v Indiane. Aj preto sme radi, že budeme môcť zdieľať vzájomné vedomosti, a zároveň naši odborníci a produkty budú spolupracovať.“

Steven Cai, CTO Gotion a prezident ich General Research Institute of Engineering vyzdvihol kvality spoločnosti InoBat. „InoBat je európsky výrobca batérií s pokročilými vývojovými koncepciami a jedinečnými technickými výhodami. Spoločnosť presadzuje prístup "cradle-to-cradle" a recyklovateľný prístup k výrobe batérií pre elektrické vozidlá (EV), ktorý je v súlade s filozofiou spoločnosti Gotion. „Urobiť zelenú energiu dostupnú a udržateľnú“.

Gotion High-Tech má v úmysle realizovať komplexnú spoluprácu s InoBat v oblasti inovácie technológie batérií, lokalizovanej výroby batérií pre elektromobily vo východnej Európe v rámci ekologického parku zelenej energie či recyklácie batérií.

„Veríme, že táto spolupráca prinesie obojstranne výhodné výsledky a vytvorí lepšiu budúcnosť v oblasti batérií EV. Bude súčasťou obchodného plánu Gotion High-Tech vytvoriť 100 GWh výrobnej kapacity batérií na zámorskom trhu do roku 2025 a pomôže napredovať v medzinárodnom rozvoji spoločnosti v Európe. Sme nadšení z tohto nového partnerstva,“ uzavrel Steven Cai.

Pre viac informácií https://inobatauto.eu.

Zobrazit Galériu

Inobat

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať