SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Inovatívny Traumagel dokáže okamžite zastaviť aj silné krvácanie

1

Brooklynská biotechnologická spoločnosť Cresilon vyvinula prevratnú gélovú technológiu, ktorá dokáže okamžite zastaviť aj silné krvácanie. Gél s názvom Traumagel má pôsobivé hemostatické vlastnosti, ktoré dokážu zastaviť krvácanie pri kontakte. Cresilon plánuje uviesť túto revolučnú technológiu na trh úrazovej a pohotovostnej starostlivosti a verí, že má potenciál zachrániť nespočetné množstvo životov.

Traumagel sa aplikuje pomocou injekčnej striekačky a dokáže takmer okamžite zastaviť krvácanie bez toho, aby si vyžadoval špeciálne skladovanie alebo manuálnu prípravu. Prvý produkt spoločnosti Cresilon s názvom Vetigel už zachránil tisíce životov zvierat a je jediným štandardom pri masívnom traumatickom krvácaní v oblasti veterinárnej starostlivosti.

Inovatívne produkty Cresilon, vyvinuté s využitím polymérov nachádzajúcich sa v riasach a hubách, vyniesli spoločnosti miesto v zozname najinovatívnejších spoločností sveta na rok 2024, ktorý zostavila spoločnosť Fast Company. Cresilon verí, že Traumagel bude čoskoro dostupný v rôznych zdravotníckych zariadeniach a okrem operačnej sály môže poslúžiť aj v bojových zónach či na miestach nehôd.

Zdroj: fastcompany.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Novinka reakcia na: Inovatívny Traumagel dokáže okamžite zastaviť aj silné krvácanie

29.5.2024 10:05
Kedysi v minulom tisícročí sa na toto bežne predával taký sprej, volal sa Akutol, bol to "tekutý obväz". Vojaci na toto používali aj bežné sekundové lepidlo.

Som rád, že sa znovu vynašlo koleso, a máme ďalší produkt fungujúci rovnako ako iné dlhodobo známe produkty.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať