SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Zmiešali vodu s naftou a vzniklo lacnejšie, zdravšie a výkonnejšie palivo

6

Spoločnosť Trillion pracuje na revolučnom novom palive s názvom HydroDiesel+, ktoré môže urýchliť nástup uhlíkovo neutrálnej budúcnosti. Bežne nemožno miešať vodu so žiadnym druhom horľavého paliva, ale Trillion vyvinul nanoemulziu typu voda v nafte. Ide vlastne o napúšťanie chemického roztoku vody s veľkosťou nanometrov do kvapiek nafty. Výhody tejto technológie siahajú od nižších nákladov až po výrazné zníženie emisií, zvýšený pracovný výkon motora, vyššiu palivovú účinnosť a zníženie zdravotných účinkov znečistenia ovzdušia na ľudí a zvieratá.

V procese spoločnosti Trillion sa vytláča určité množstvo paliva používaného v dieselových motoroch vháňaním vody do kvapiek paliva na nanoúrovni. Týmto spôsobom klesá množstvo potrebného paliva o 20 % a celkový objem sa zväčšuje na 125 %. HydroDiesel+ bol podrobený nezávislým testom. Vo videu sa hovorí, že škodliviny ako CO2, NOX, SO2, pevné častice, čierne uhlíkové sadze sa tak znížia o 40 – 90 percent. Pritom HydroDiesel+ je pripravený už teraz a ľahko zapadá do našej existujúcej infraštruktúry na výrobu a distribúciu motorovej nafty.

Trillion vyvinul mobilné a škálovateľné riešenie s rýchlym nasadením, nazvané SMART Blending Systems. Tieto systémy môžu byť zriadené v blízkosti miesta, kde sa skladuje motorová nafta, aby sa spracovalo palivo na konci výrobného procesu. Dokonca ich možno umiestniť na loď na úpravu paliva pri jeho príchode na palubu. Konečný produkt má rovnakú stabilnú trvanlivosť ako bežná nafta. Vďaka palivovému riešeniu HydroDiesel+ by sa mohli stať čistejšími výletné lode, ťažobné zariadenia alebo dokonca automobily a všetky stroje, ktorý v súčasnosti spaľujú naftu, a to bez toho, aby sme obetovali výkon alebo náklady.  

Zdroj: motor1.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

6 komentárov

Pumpari to uz davno vyskumali reakcia na: Inovatívnym zmiešaním nafty a vody vzniklo eko palivo HydroDiesel+

15.5.2022 21:05
Netreba ziaden drahy vyskum treba sa len poinformovat u pumparou ze cim sa riedi nafta uz ale X-rokov
Reagovať

Zavadzajuce reakcia na: Inovatívnym zmiešaním nafty a vody vzniklo eko palivo HydroDiesel+

13.5.2022 09:05
Davat do nafty vodu a pouzit pri tom specialne slovo nano nam ma dat pocit jedinecnosti.. absolutne chyba popis procesu ktory by mal stat za tym znizenim emisii, nehovoriac o tom ze jedinu funkciu to moze mat je znizovanie odpadoveho tepla a viazania bordelu zo spalin na bodnu paru a mozno potom to nezachytil senzor lebo sa to lepilo na palivovu sustavu.
Reagovať

RE: Zavadzajuce reakcia na: Zavadzajuce

13.5.2022 14:05
Vykon disloveho motora je mozne zvysit idealnym spalovacim pomerom vzduchu a uhlovodikoveho paliva od toho zavisi aj pomer vyfukovych spalin.Ak berieme to ze voda obsahuje vodik a kyslik tak na tom cosi pravdy bude.No idealne by bolo primiesavat vodnu paru do sania vzduch a tak zlepsit spalovanie.Premena energie je znama ide len ako zabezpecit trvale idealnu ucinnost v praxi.
Reagovať

.......................... reakcia na: Inovatívnym zmiešaním nafty a vody vzniklo eko palivo HydroDiesel+

11.5.2022 19:05
takze staci do nadrze naliat okrem nafty aj vodu, ake jednoduche
Reagovať

RE: .......................... reakcia na: ..........................

15.5.2022 07:05
Skus a uvidiš mudrc
Reagovať

Sponzorovany clanok reakcia na: Inovatívnym zmiešaním nafty a vody vzniklo eko palivo HydroDiesel+

11.5.2022 13:05
Bolo by vhodne uviest, ze clanok je na zdrojovej stranke sponzorovany - inymi slovami, platena reklama spolocnosti, ktora HydroDiesel vyraba.
Tym nechcem povedat, ze to nie je zaujimava technologia, ale uvadzane cisla je treba brat s velkou rezervou.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať