SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement SAMSUNG_062022 Advertisement

Inteligentné chrániče umožnia vyhodnocovať atletický výkon aj techniku futbalistov

Výskum a vývoj
0

Talianska spoločnosť Soccerment zaoberajúca sa športovými technológiami a analýzami uviedla na trh inteligentné chrániče holených kostí. Práve pre chrániče sa firma rozhodla, pretože sú perfektne umiestnené na získavanie biometrických údajov o výkone. Zariadenie zachytáva údaje o každom behu, prihrávke, strele a zmene smeru, ktorú nositeľ urobí počas zápasu alebo tréningu. Chrániče sú vyrobené z mimoriadne pevných a elastických polymérov, aby poskytli ochranu pre elektronické súčasti, ktoré ukladajú dáta. Tie sa po zápase či tréningu dajú stiahnuť cez bluetooth.

Zaujímavé je, že táto novinka zachytáva údaje o atletickom aj technickom výkone. Doteraz používané vesty s GPS hovoria iba o fyzickom výkone hráča, inteligentné chrániče holení odrážajú aj to, ako hral. Na individuálnej úrovni môžu inteligentné chrániče holení firmy Soccerment a súvisiaci softvér pomôcť hráčovi zlepšiť sa. Dokážu totiž porovnávať jeho výkon s ostatnými hráčmi na rovnakej pozícii a povedať mu, na čom musí popracovať. Takisto mu môžu prezradiť, s ktorými profesionálmi sa jeho herný profil najviac zhoduje.

Hoci chránič nie je schopný rozpoznať, či sa prihrávka dostala k zamýšľanému adresátovi alebo či strela preletela do horného rohu, môže vyhodnotiť pravdepodobnosť úspešného výsledku akcie – inými slovami, očakávané góly a očakávané asistencie.  Pred uvedením na trh chrániče otestovali tri kluby Serie A a jeden amatérsky tím. Výsledky testov sa použijú na ďalšie zdokonaľovanie produktu. Spoločnosť teraz pracuje na vývoji prototypu, ktorý poskytuje dáta v reálnom čase prostredníctvom 5G.

Zdroj: cityam.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať