PMI_092022 PMI_092022 PMI_092022

Apple vraj do 10 rokov nahradí iPhone rozšírenou realitou

Technológie
0

Analytik Apple Ming-Chi Kuo hovorí, že spoločnosť uvedie na trh novú náhlavnú súpravu s rozšírenou realitou (augmented reality – AR) v roku 2022. Zároveň predpovedá, že iPhone tu bude ešte 10 rokov a potom ho Apple nahradí rozšírenou realitou. Analytici už nejaký čas diskutujú o konci iPhonu. Je to už pár rokov, čo Apple zmenil svoju stratégiu a pridal „služby“ do svojich hardvérových a softvérových produktov. Generálny riaditeľ Tim Cook si je vedomý toho, že podnik sa nemôže spoliehať na jeden produkt, pritom dnes polovicu príjmov spoločnosti stále tvorí iPhone.

Ming-Chi Kuo sa domnieva, že budúcnosť Applu je spojená s rozšírenou realitou a úspechom AR náhlavnej súpravy. Cieľom spoločnosti je nahradiť iPhone rozšírenou realitou do desiatich rokov. Očakáva sa, že dopyt po AR headsetoch za desať rokov presiahne jednu miliardu kusov. Ak je náhlavná súprava s AR len príslušenstvom pre Mac či iPhone, neprispeje to k rastu produktu. No headset, ktorý funguje nezávisle, znamená, že bude mať svoj vlastný ekosystém a poskytne kompletnejšie a flexibilnejšie používateľské prostredie.

Analytik komentuje aj obrovský posun, ktorý spoločnosť bude musieť urobiť, ak skutočne chce, aby rozšírená realita o desať rokov nahradila iPhone. Píše, že tento produkt bude musieť pracovať so „širokým rozsahom“ aplikácií, nielen so špecializovanými aplikáciami, a dodáva: „V súčasnosti je aktívnych používateľov iPhonu viac ako jedna miliarda. Ak je cieľom Apple nahradiť iPhone rozšírenou realitou do desiatich rokov, znamená to, že Apple musí predať za desať rokov najmenej jednu miliardu zariadení s AR.“

Zdroj: 9to5mac.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať