SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Inteligentný vankúš proti chrápaniu

Technológie
0

Spoločnosť DeRucci do sídlom v Číne na veľtrhu CES 2024 predstavila prvý inteligentný vankúš proti chrápaniu, ako aj nový rad technológií pre zdravý spánok vrátane inteligentného matraca, inteligentného výškovo nastaviteľného vankúša či zariadenia na monitorovanie spánku pomocou AI. Spoločnosť bola založená v roku 2004 a odvtedy spolupracuje s medzinárodnými zdravotníckymi organizáciami a výskumnými inštitúciami na uvádzaní svojich produktov na trh.

Za posledný rok DeRucci vydal 12 nových modelov AI matracov. Predáva aj posteľnú bielizeň na mieru do viac ako 17 krajín a regiónov po celom svete. Vankúš proti chrápaniu je jedna z noviniek spoločnosti. Funguje tak, že monitoruje mierny pohyb, ktorý môže naznačovať chrápanie. Keď zistí, že spáč chrápe, zasiahne posunutím polohy hlavy spiaceho. Okrem obmedzenia chrápania je cieľom znížiť riziko spánkového apnoe.

Produkt Anti-Snore Smart Pillow sa spáruje s aplikáciou a diaľkovým ovládačom, aby ste pred zaspávaním manuálne posunuli hlavu do pohodlnej polohy. Na základe internej klinickej štúdie spoločnosť tvrdí, že jej vankúš môže znížiť chrápanie až o 89 %. Okrem inteligentného vankúša pútal pozornosť aj inteligentný matrac DeRucci, ktorý získal ocenenie CES 2024 za inováciu.

T11 Pro obsahuje 23 zabudovaných senzorov, ktoré monitorujú malé zmeny teploty, spánkovej polohy a srdcového tepu počas noci. Má aj vrstvu vzduchových vakov, ktoré reagujú na zmeny polohy, aby lepšie podporili vašu chrbticu, krk a boky. Nový rad technológie pre zdravý spánok DeRucci bude dostupný v USA v priebehu tohto roka. Matrac T11 Pro Smart bude stáť zhruba 8327 dolárov a inteligentný vankúš Anti-Snore približne 972 dolárov.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať