SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

JBL PartyBox Club 120 / Výkonný prenosný párty reproduktor

0

JBL PartyBox Club 120 je optimálny kompromis medzi výkonom a kvalitou zvuku na jednej strane a prenosnosťou na druhej strane. Výkon 160 W RMS umožňuje ozvučenie väčších miestností, prípadne outdoorových akcií. Nemusia to byť len klasické párty, ale aj fitnes aktivity, prednášky a iné aktivity vyžadujúce si kvalitné ozvučenie. Hmotnosť 11,05  kg svedčí o robustnej konštrukcii, ktorej cieľom je zabránenie vzniku nežiaducich rezonancií.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Praktická rukoväť umožňuje priniesť reproduktor z auta na miesto určenia. V balení je aj ochranný obal z netkanej textílie, ktorý reproduktor chráni pri transporte. Výrobca deklaruje odolnosť proti striekajúcej vode IPX4, takže párty pri bazéne alebo dážď nie sú problém. Samozrejme, treba mať zatvorený vodotesný kryt konektorov a reproduktor musí byť vo zvislej polohe. Inak povedané, v daždi môžete hudbu prehrávať cez pripojenie bluetooth pri napájaní z batérie. Zospodu pod krytom je kužeľový otvor umožňujúci umiestniť reproduktor na štandardný stojan.

Moderátori či lektori jogy, zumby, aerobiku a ďalších podobných aktivít ocenia dva vstupy na mikrofóny so 6,3 mm konektormi. Jeden zo vstupov má prepínač citlivosti, takže doň môžete pripojiť nielen mikrofón s typickým výstupným napätím 20 mV, ale aj elektrickú gitaru či iný hudobný nástroj so 100 mV výstupom. Obidva vstupy majú aj ovládací prvok na nastavenie úrovne, takže napríklad pri karaoke si môžete zmixovať vstup z mikrofónu s hudobným podkladom. Samozrejmosť je aj štandardný vstup AUX s 3,5 mm konektorom jack.

Reprosústava má dva výškové a dva basové akustické meniče. Na účinnosti a dolnej hranici frekvenčného pásma 40 Hz má veľký podiel aj basreflexová trubica s obdĺžnikovým otvorom vyvedeným v dolnej tretine zadnej steny. Reproduktor dokáže poskytnúť až 160 W RMS (Root Mean Square). Maximálny trvalý sínusový výkon sa dá zistiť na štítku, kde je uvedený príkon 80 W. Vzhľadom na účinnosť zosilňovačov v triede D a basových akustických meničov je to viac než dosť. Batéria s kapacitou 34 Wh podľa údajov výrobcu vydrží 12 hodín prehrávania. Jednoduchá matematika prezradí, že tento údaj platí pri sínusovom výkone necelé 3 W. Mne pri testovaní v altáne, keď som nastavil hlasitosť primeranú pre rodinnú oslavu, vydržala batéria 6 hodín. Batéria je umiestnená v priehradke za vodotesným krytom, takže ju možno vymeniť za nabitú a párty môže pokračovať.

Ovládacie prvky sú na hornom paneli. Vpredu nájdete dva veľké otočné prvky s tlačidlami v strede, ktoré ovládajú hlasitosť a svetelné efekty. Medzi nimi je tlačidlo na zapnutie a za ním malé tlačidlá s podsvietenými ikonami na párovanie bluetooth, pripojenie viacerých reproduktorov a zdôraznenie basov. Vzadu pod krytom sú konektory a už spomínané ovládacie prvky na zmiešavanie zvuku z mikrofónov, či elektrickej gitary. Pod konektormi pre mikrofóny sú aj ovládacie prvky na doladenie citlivosti, pomocou ktorých môžete napríklad vyrovnať citlivosť rôznych typov mikrofónov. Na ich pootočenie potrebujete skrutkovač.

Pozitívne hodnotím, že väčšinu funkcií PartyBoxu môžete ovládať priamo z horného panela, takže sa zaobídete aj bez aplikácie. Na ozvučenie väčšej párty a/alebo na dosiahnutie stereofónneho zvuku môžete káblom alebo bezdrôtovo prepojiť viac reproduktorov a dosiahnuť tak priestorovú reprodukciu. Dvojica takto prepojených reproduktorov dokáže kvalitným stereofónnym zvukom pokryť aj väčšiu klubovňu či menšiu sálu.

Svetelné efekty sa vytvárajú na veľkej ploche v tvare osmičky, ktorá obklopuje obidva basové meniče, a takisto na kratších stranách prednej mriežky hore aj dole. V hornej časti aj pod mriežkou sú LED na vytváranie stroboskopických efektov. Prednastavené režimy reagujú na aktuálne reprodukovanú hudbu. Na nastavenie svetelných efektov môžete použiť aj mobilnú aplikáciu JBL One. V nej sú k dispozícii aj rôzne funkcie a nastavenia pre TWS párovanie, karaoke či zvukové efekty pre dídžeja. Svetelné efekty s plynulými prechodmi v rytme hudby sú veľmi pôsobivé a buď priamo na reproduktore, alebo cez aplikáciu si môžete na svoju párty nastaviť vhodnú svetelnú náladu.

Testoval som zároveň kvalitu zvuku aj výdrž batérie, počúval som hlavne symfonický rock, ale aj džez a rock. Implicitne nastavený mi vyhovoval, takže som nepotreboval hýbať s nastavením ekvalizéra. Inžinieri v spolupráci so špecialistami od Harman Kardon vykonali pri návrhu a ladení reproduktora vynikajúcu prácu. Pri rockových skladbách ma to lákalo trochu pridať basy, ale napokon som sa vrátil k implicitnému nastaveniu, v ktorom vynikali aj vokály. Zvýraznenie basov prostredníctvom funkcie Bass Boost pri komornom počúvaní asi nebudete využívať, ale na tanečnej párty sú basy, ktoré rozvibrujú telo, vítané. Basy som trochu stiahol iba vtedy, keď som počúval audio podcasty. Najvýraznejšie basy dosiahnete, ak reproduktor umiestnite na podlahu, prípadne do rohu miestnosti. Viac sa mi však páčil vyrovnaný zvuk, keď reproduktor bol približne vo výške hlavy poslucháčov. O to viac musím pochváliť možnosť umiestnenia reproduktora na štandardné stojany s nastaviteľnou výškou. Vyskúšal som aj pripojenie niekoľkých typov štandardných dynamických mikrofónov, ani pri jednom som nemusel vyrovnávať citlivosť.

Prvých 10 čitateľov môže produkt kúpiť na www.jbl.sk so zľavou 15 %, potrebné je zadať zľavový kód JBLNEWSNEXTECH.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výkon, kvalitný zvuk, AURACAST, možnosti ovládania na reproduktore aj v aplikácii, mikrofónový aj gitarový vstup
- Nič podstatné

PARAMETRE:

Výkon 160 W RMS; frekvenčný rozsah: 40 Hz – 20 kHz (-6 dB); odstup signál/šum > 80 dBA; akustické meniče: 2× 133 mm basové + 2× 57 mm výškové; vstupy: bluetooth 5.3, profily A2DP 1.3, AVRCP 1.5; Wi-Fi: 802.11a/n/ac/ax; USB, audio jack 3,5 mm, gitarový a mikrofónový vstup jack 6,3 mm; batéria 34 Wh; rozmery: 288,4 mm x 570 mm x 297 mm, čistá hmotnosť: 11,05 kg

Cena: 399,99 EUR

Viac info: www.jbl.sk

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať