SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Recenzia: JBL Synchros E40BT

0

JBL okrem bluetoothových reproduktorov úto­čí na mladých používateľov aj slúchadlami. Jeden z takto zameraných modelov je aj Synchros E40BT.

Hardvér

Slúchadlá prichádzajú s efektným dizajnom, dostupným vo viacerých farebných variantoch vrátane bieleho a čierneho. Majú polouzavretú konštrukciu s nastaviteľným pevným hlavovým mostom a sklopnými a otočnými držiakmi mušlí. Sú vybavené pripojením bluetooth, v prípade potreby však možno použiť aj kábel. Ako je pri týchto radoch v JBL zvykom, disponujú aj funkciou hands-free, takže pri počúvaní hudby môžete prijať aj hovor, vo výbave je aj vstavaný mikrofón. Zaujímavá je funkcia ShareMe, ktorá umožňuje zdieľať počúvaný obsah s ďalšími slúchadlami s touto funkciou. Ovládanie slúchadiel je umiestnené trochu netradične na ľavej mušli. Celá plocha je v podstate štvorsmerové tlačidlo. Slúchadlá sa zapínajú zboku podsvieteným tlačidlom s piktogramom bluetooth na ľavej mušli. Ovládanie hlasitosti je nezávislé od nastavenia telefónu. Zo slúchadiel možno v telefóne ovládať iba pauzu a spustenie prehrávania.

Model JBL Synchros E40BT je vybavený dvojicou 40 mm meničov s frekvenčným rozsahom 20 – 22 kHz s technológiou Pure Bass. Vstavaná Li-Pol batéria umožní až 16 hodín počúvania hudby.

Skúsenosti z testovania

Konštrukcia slúchadiel umožňuje natočenie mušlí o 90° a sklopenie o rovnaký uhol. Vďaka tomu ich ľahšie zbalíte do tašky alebo batoha. Hlavový most je plastový s výstelkou z vnútornej strany. Výstelka mosta aj mušlí je z jemnej koženky, príjemnej na dotyk. Konštrukcia mušlí je celoplastová s imitáciou kovu. Vonkajšku mušlí dominuje strieborná stredná plocha s veľkým logom JBL. Na ľavej je použitá ako ovládač. Nabíjanie vstavanej batérie alebo pripojenie káblom v prípade vybitej batérie sa realizuje pomocou 2,5 mm konektora jack na ľavej mušli. Nesmiete teda zabudnúť vziať si na cesty špeciálny nabíjací káblik s USB. Spárovanie s mobilným zariadením je dielo okamihu, stačí podržať tlačidlo zapínania a vyhľadať slúchadlá v zozname dostupných zariadení cez bluetooth. Mikrofón v ľavej mušli využíva technológiu potlačenia šumu a ozvien a musíme konštatovať, že funguje výborne. Skúšali sme niekoľko hovorov v úlohe hands-free, druhá strana si vždy pochvaľovala kvalitu a zrozumiteľnosť zvuku. Kvalita zvuku je však vcelku silná stránka týchto slúchadiel. Poskytujú zreteľný a čistý zvuk bez skreslenia. Pomerne slušne si poradia aj s basovou zložkou. Ani pri maximálnej hlasitosti nemali sklon k akýmkoľvek pazvukom. Charakteristika je vyrovnaná, iba v najnižších basoch úroveň klesá. Bluetooth má prekvapivo vysokú citlivosť a ani pri pohybe po byte za dvoma stenami nedošlo k žiadnemu výpadku zvuku.

PARAMETRE:

40 mm meniče
Frekvenčný rozsah: 20 – 22 kHz
Podpora bluetooth od verzie 3.0
Vstupný v ýkon: 30 mW
Citlivosť mikrofónu: -42 dBV/Pa @ 1 kHz
Výdrž: do 16 hodín počúvania hudby alebo 24 hodín hovoru
Zapožičal: DSI Slovakia
Cena: 99 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, hands-free, výdrž, veľký dosah, režim Synchros
- Neštandardný konektor nabíjania

HODNOTENIE:

Zvuk: 90 %
Výbava: 100 %
Ovládanie: 90 %
Vyhotovenie: 90 %
CELKOVO: 90 %

VERDIKT

Slúchadlá JBL Synchros E40BT sú výborná voľba pre každého, kto hľadá kvalitné a ľahké slúchadlá na cesty alebo domáce počúvanie. Funkcia hands-free výrazne zvyšuje úžitkovú hodnotu. Vysoká výdrž na batériu a výborná kvalita zvuku hovoria samy za seba. 

René Hubinský

Všetky autorove články
JBL sluchadla

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať