CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

JBL TUNE 500BT: „Skladačky“ s veľkým zvukom

0

Okrem bluetootových reproduktorov ponúka JBL aj niekoľko modelov blue­toothových slúchadiel. Testované slúchadlá JBL TUNE 500BT patria cenovo do nižšej kategórie, to však automaticky neznamená, že by boli horšie. Poďme sa teda pozrieť, čo ponúkajú.Slúchadlá sú polootvorenej koncepcie, takže mušle sa nosia na ušiach a neobopínajú ich. To je jedna z ciest, ako môžu byť slúchadlá veľkostne univerzálne. Hlavový most je z pružného, ale pevného plastu a vrchná časť je z vnútornej strany čalúnená. Ide o klasické pouličné slúchadlá, mušle sa dajú natočiť o 90° a sklopiť dovnútra hlavového mosta, takže ich ľahko prenesiete v batohu alebo taške na notebook. Ovládacie prvky sa obmedzujú na tlačidlo zapnutia a trojtlačidlo s reguláciou hlasitosti a pauzou pri prehrávaní, respektíve prijatí/ukončení hovoru. Ovládacie prvky spolu s nabíjacím konektorom micro USB sú umiestnené na pravej mušli. Káblové pripojenie slúchadlá neumožňujú.

Mušle majú mäkké obloženie a obsahujú 32 mm meniče s podporou JBL Pure Bass. Párovanie so smartfónom je veľmi jednoduché a rýchle. Ak vám počas hrania niekto zavolá, hudba sa automaticky stlmí a môžete prijať hovor. K slúchadlám môžete mať pripojených viac zariadení a po skončení prehrávania z jedného spustiť hudbu z druhého.  Vďaka technológii bluetooth vám slúchadlá JBL TUNE 500BT umožňujú takisto pripojenie k Siri alebo Google Now bez použitia mobilného telefónu. Vstavaná batéria s kapacitou 300 mAh sa nabije za dve hodiny a umožňuje počúvanie hudby až 16 hodín. 

Najväčšia prednosť slúchadiel je kvalita zvuku. Musím povedať, že napriek tomu, že som pri JBL zvyknutý na kvalitný zvuk, čakal som skôr priemer. V tomto smere slúchadlá veľmi príjemne prekvapili. Zvuk je plný, s výraznými basmi, čistými výškami a krištáľovými vokálmi. Pravdupovediac, od 50-eurových slúchadiel by som takýto zvuk nečakal. Vzhľadom na polootvorenú koncepciu treba počítať so silnejším prítlakom, slúchadlá však asi najčastejšie budú spoločníkom na ceste do školy či práce alebo pri cestovaní. Prítlak je dobrý kompromis medzi pohodlím a stabilným udržaním slúchadiel na ušiach aj počas energickej chôdze. Slúchadlá nie sú cielené iba na mladú generáciu, a tak je výber farieb skôr decentnejší a nájdete ich v bielej, čiernej, tmavomodrej a ružovej farbe. Povrchová úprava je matná a pôsobí elegantne. 

Parametre:

• Model: JBL TUNE 500 BT, verzia bluetooth: 4.1,  A2DP v1.2, AVRCP  v1.5, HFP v1.6, HSP v1.2, meniče: 2× 32 mm, frekvenčná reakcia: 20 Hz – 20 kHz, typ batérie: lítiovo-polymérová 3,7 V, 300 mAh, nabíjanie 2 hodiny, čas prehrávania 16 hodín, hmotnosť: 148 g
• Zapožičal: DSI Slovakia, www.jbl.sk
• Cena: 49,90 EUR

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výborný zvuk, skladacia konštrukcia, výdrž
- Nič podstatné

HODNOTENIE:

Zvuk: 98 %
Výbava: 95 %
Ovládanie: 100 %
Vyhotovenie: 100 %
Celkovo: 98 %

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
JBL TUNE

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať