SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Jarná várka noviniek v Zoner Photo Studiu X: Rýchlejšie RAWy, profily objektívov, aj podpora druhého monitora

Tlačové správy
0

Čerstvá jarná aktualizácia Zoner Photo Studia X, prináša natívnu podporu viac ako 1200 objektívov, až dvojnásobne rýchlejšie načítanie RAWov, zlepšenie práce s druhým monitorom, rozsiahly upgrade videoeditora a dve desiatky ďalších vylepšení.

SAMSUNG 042024 Advertisement  

Natívna podpora objektívov

Zoner Photo Studio X po novom opraví skreslenie, chromatické vady a vinetáciu u väčšiny bežne rozšírených objektívov, bez nutnosti inštalovať akékoľvek ďalšie doplnky. Okrem toho sa podpora bude v budúcnosti ďalej rozširovať. Výber objektívu, alebo zapnutie automatických opráv nájdu používatelia v sekcii Fotoaparát a objektív v module Vyvolať.

Dvakrát rýchlejšie načítanie RAWov a vyššia kvalita spracovania

Vďaka výrazne zrýchlenému procesu demosaicingu a ďalším optimalizáciám pri spracovaní obrazu ponúka, jarná aktualizácia takmer dvojnásobné zrýchlenie načítania RAWov. Čím objemnejšie RAW, a vyššie rozlíšenie, tým je úspora viditeľnejšia. Toto vylepšenie má vplyv na všetky oblasti práce s RAWmi, teda prvé, aj opakované načítanie, import, export a indexovanie v katalógu.

Súčasne so zrýchlením, došlo aj k zvýšeniu kvality náhľadov v moduloch Vyvolať a Správca, alebo k optimalizácii spracovania detailov fotiek s veľkým šumom.

Nové režimy práce na dvoch monitoroch

K veľkým zmenám došlo pri využití druhého monitora. ZPS X teraz ponúka dva režimy, ktoré dopĺňajú dianie na hlavnom monitore. Poskytujú teda buď priestor na náhľad na spracovávanú fotku, prípadne priestor prieskumníka na pohyb medzi súbormi. Podporované sú aj ultraširoké monitory.

Rozsiahly upgrade videoeditora

Transformácia klipov a kľúčové snímky prináša ruka v ruke, úplne nové možnosti pre strih videa. Užívatelia ich môžu využiť ako na tvorbu originálnych animácií a prechodov, tak na zobrazenie viacerých klipov v jednom momente. Pribudla tiež možnosť prednačítania videosúborov, (ako je to už dlho možné pre RAWy) pre rýchlejšiu následnú prácu. Pri video súboroch naprieč programom, je teraz navyše možné zobraziť náhľad klipu jednoduchým prejdením myši cez miniatúru.

Klientsky výber fotiek v galérii Zonerama

Online galéria Zonerama pridáva ďalšie uľahčenie fotografom v podobe možnosti výberu a označenia fotiek klientom, priamo v Zonerame, a to bez nutnosti prihlasovania. Fotograf klientovi zašle špeciálne vytvorený odkaz z ponuky Zdieľanie albumu. Klient si potom ľahko vyberie fotky, ktoré majú byť ďalej spracovávané. Takto označené fotky vidí fotograf aj priamo v Zoner Photo Studiu X pripojenom ku galérii Zonerama. Odpadá teda nutnosť používať ďalšie programy tretích strán.

Novinky modulu Vyvolať

Režim Pridanie zrna podľa jasu prináša realistickejšie výsledky, oveľa bližšie skutočnému filmu. Škálovanie kopírovaných masiek filtrov, uľahčuje používanie presetov pri fotkách s rôznym rozlíšením. Pokračuje tiež trend prispôsobenia si programu vlastným potrebám, kedy je teraz možné preskladať si poradie skupín parametrov (Expozícia, Farebné korekcie atď.) v module Vyvolať.

Vylepšenia v správe fotiek a ďalšie novinky v programe

Medzi novinky sa tento rok dostal aj voliteľný automatický posun na ďalšiu fotku po hodnotení, ikony na otočenie priamo na miniatúrach, štruktúrované kľúčové slová, podpora časov kratších ako sekunda pri radení fotiek, vylepšenie premietania, alebo pridanie metadátového tokenu pre čas konkrétneho exportu.

Ďalej jarná aktualizácia obsahuje množstvo vylepšení užívateľského rozhrania a o 50 % viac natívne podporovaných fotoaparátov, oproti aktualizácii z jesene minulého roka.

Novinky v Zoner Photo Studiu X, si tradične môžu vyskúšať všetci používatelia stiahnutím 30-dňovej skúšobnej verzie, dokonca aj tí, ktorí už majú skúšobné obdobie za sebou. Na tie čaká ďalších 15 dní funkčne neobmedzeného skúšobného obdobia.

www.zoner.sk

Zoner

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať