XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021 XIAOMI_062021

Kamera do auta TrueCam M9 GPS 2,5K s výbornou kvalitou záznamu

0

U kamery do auta je dôležité vysoké rozlíšenie, zvládnutie vysokého kontrastu v protisvetle a tiež kvalita obrazu večer a v noci. Kamera TrueCam M9 má rozlíšenie 2,5 K, čiže 2560×1440 pri snímkovej frekvencii 30fps. Pokiaľ budete využívať aj zadnú kameru, ktorá súčasťou drahšieho balenia, budete môcť využiť maximálne rozlíšenie 1920×1080/30fps. Aj toto rozlíšenie stačí na rozpoznanie ŠPZ auta pred vami.

Veľmi príjemne ma prekvapila kvalita nielen denných, ale aj večerných záberov. Aj napriek tomu že ŠPZ sú vyrobené z reflexného materiálu, značky sú dobre čitateľné, čo však z dôvodu rôznych predpisov radšej na vlastných fotkách neukážeme a použili sme zábery z videa zo stránky výrobcu.  

Taktiež oslnenie od tlmených reflektorov protiidúcich áut je na záberoch síce vidieť, ale v porovnaní s kamerami, ktoré som testoval predtým je obrazový záznam oveľa kvalitnejší. Obraz je mierne súdkovito skreslený, čo je prirodzenou vlastnosťou širokouhlých objektívov a mierny pokles jasu v rohoch taktiež nevadí. Zorný uhol objektívu je 150 supňov

Kamera je navrhnutá tak, že držiak sa dá umiestniť  až k hornému okraju predného skla za zrkadlo. Lepí sa pomocou obojstrannej 3M nálepky. V balení sú aj dve náhradné nálepky.  Na uchytenie kamery k držiaku sa využívajú magnety, takže kameru môžete ľahko odobrať. Na napájanie slúži zdroj, ktorý sa zasúva do zásuvky palubnej siete auta. Zdroj má dva USB porty, takže okrem kamery môžete ešte pripojiť ďalšie zariadenie, napríklad navigáciu, alebo si môžete nabiť smartfón.

 Konfigurácia je jednoduchá, stačí kameru spárovať so smartfónom a všetko nastaviť v mobilnej aplikácii. Základné funkcie sa dajú ovládať pomocou dvojice tlačidiel priamo na kamere rôznymi kombináciami ich krátkeho, dlhého alebo dvojitého stlačenia. Ak budete kameru používať dlhšie, možno si na to zvyknete, ja som kameru testoval len týždeň a uprednostnil som ovládanie mobilnou aplikáciou. Kamera nahráva na microSD kartu. Maximálna podporovaná kapacita je 128 GB. Na záznam videa sa využívajú moderné kodeky H.264, alebo H.265, takže na kameru sa dá uložiť niekoľko hodín záznamu v najvyššom rozlíšení 2.5 K. Kamera začne automaticky nahrávať, keď zaznamená pohyb v zornom poli objektívu a keď pohyb prestane, tak po približne 30 sekundách sa záznam skončí. V parkovacom režime začne kamera nahrávať vtedy, ak zaznamená otras vozidla. Staršie záznamy sa automaticky prepisujú, avšak ak G-senzor zaznamená náraz, automaticky ochráni aktuálne zhotovované video proti prepísaniu. Občas sa táto funkcia môže samovoľne aktivovať, pri nabehnutí na nerovnosť na ceste pri rýchlej jazde. Škoda, že kamera nemá na ochránenie aktuálneho záznamu pred vymazaním samostatné tlačidlo. Záznamy je možné spravovať aj pomocou aplikácie.

GPS modul sa taktiež k držiaku upevňuje magneticky.  umožňuje zisťovať polohu a zobrazovať aktuálnu rýchlosť. TrueCam M9 má aj priebežne aktualizovanú databázu umiestnenia stacionárnych radarov, ale vzhľadom na to, že sa jedná o kontroverznú funkciu, ktorá je v mnohých krajinách zakázaná tak som ju netestoval.

Technické parametre: rozlíšenie 2560×1440/30fps so zadnou kamerou 1920×1080/30fps 16:9, rozlíšenie zadnej kamery 1920×1080/30fps 16:9; uhol záberu / zadná kamera       150 ° / 130 °; formát videa MP4 H.264 / H.265; GPS modul s hlásením radarov; microSD do 128 GB; displej 2", rozmery 69 x 45 x 34 mm; hmotnosť 64 g. Cena 134 eur

+ vysoké rozlíšenie výborný obraz aj večer a v protisvetle, ochrana záznamu proti vymazaniu pri náraze

- modrá kontrolka GPS večer trochu ruší, pomôže prelepenie

Hodnotenie 8

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
TrueCam M9 kamera do auta Autokamera

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať