Samsung_06 Samsung_06 Samsung_06 Advertisement

Kamera Tp-link Tapo C310 na monitorovanie vonkajších priestorov

0

Kamera je určená na monitorovanie vonkajších priestorov. Je odolná proti vode a prachu na úrovni štandardu IP66, čo znamená, že je úplne odolná proti prachu a taktiež je odolná proti kvapkajúcej aj striekajúcej vode, takže nemusí byť nutne umiestnená pod strieškou.

Zdroj: tp-link

Obrazový senzor má rozlíšenie 2304 × 1296 pixelov. K internetu môžete kameru pripojiť nielen cez ethernetový kábel, ale aj cez WiFi. Antény pre bezdrôtovú komunikáciu zaujímavo dotvárajú dizajn kamery. Napájanie zabezpečuje 9V adaptér. Montáž je jednoduchá vďaka držiaku s kĺbom, ktorý sa upevní pomocou troch skrutiek napríklad na stenu. Na konfiguráciu slúži mobilná aplikácia Tapo, ktorá umožňuje ovládať aj ďalšie smarthome komponenty od TP-linku. Zorný uhol objektívu je 104°.

Zdroj: tp-link

Samozrejmosťou je detekcia pohybu. Môžete nastaviť, aby sa kamera v prípade zaznamenania pohybu pokúsila nevítaného návštevníka odplašiť svetlom a zvukom. Túto možnosť treba ale dobre zvážiť, pretože kamera takýmto spôsobom na seba upozorní so všetkým, čo z toho vyplýva.    

Zdroj: tp-link

S vítaným návštevníkom, napríklad kuriérom môžete počas vojen neprítomnosti prostredníctvom mobilnej aplikácie komunikovať cez obojsmerné audio, pretože kamera má zabudovaný nielen mikrofón, ale aj reproduktor. Kamera má aj slot na microSD kartu až do kapacity 128 GB, čo by pri zázname videa s kodekom H264 mohlo vystačiť na 100 – 300 hodín záznamu. V krajinách, ktorých jazyky sú podporované môžete na ovládanie využiť aj služby asistentov i Amazon Alexa a Google Assistant. Večer a v noci kamera osvetľuje monitorovaný priestor pomocou infračervených diód a to až do vzdialenosti 30 m.

Zdroj: tp-link

Kameru som provizórne umiestnil na okenný parapet aby snímala vstup do dvora. Fungovala veľmi dobre nielen cez deň, ale aj večer pri pouličnom osvetlení a v noci v takmer úplnej tme. Vtedy je obraz pochopiteľne monochromatický.. V aplikácii funguje digitálny zoom, takže si môžete priblížiť detail obrazu

Technické parametre: rozlíšenie 3 MPx (2304 × 1296 px), senzor 1/2.7“; video H.264 15 fps; nočné videnie 850 nm IR LED do 30 m, dvojcestné audio, WiFi 802.11bgn, 2,4 GHz, Rozmery: 142.3 x 103.4 x 64.3 mm, Cena 59 eur

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Tapo C310 TP-Link bezpečnostná kamera

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať