SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Kamikadze drony si vyberajú ciele na zničenie pomocou umelej inteligencie

Technológie
0

Ukrajina vyvíja superdrony poháňané umelou inteligenciou, ktoré dokážu autonómne vyhľadať ciele a útočiť na ne. Tieto kamikadze drony sú navrhnuté tak, aby sa vyhli zachyteniu a rušeniu z Ruska, a používajú rozpoznávanie obrazu na lokalizáciu a zasiahnutie svojej koristi. Najprv sú vypustené pozemnou posádkou a manuálne navádzané k svojmu cieľu.

Len čo sú však vzdialené asi 1,5 kilometra, ich riadenie prevezme pokročilý systém AI, ktorý umožní dronom vyhnúť sa elektronickým blokátorom a systémom protivzdušnej obrany. Pomocou rozpoznávania obrazu sa superdrony nezávisle nasmerujú na cieľ a zničia ho. Tento nový autonómny systém znižuje náchylnosť útočných dronov na zostrelenie Ruskom.

Systém poháňaný umelou inteligenciou sa spolieha na vizuálnu navigáciu, čo umožňuje umiestnenie pilotov ďalej od frontovej línie. Projekt v hodnote 1,4 miliardy eur podporuje skupina Western drone coalition pod vedením Spojeného kráľovstva. Ukrajina sa stala svetovým lídrom vo výrobe dronov a pomocou svojich podomácky vyrobených dronov úspešne ničí ruské tanky a vojnové lode. Krajina nedávno predstavila aj samovražedný pozemný dron.

Zdroj: the-sun.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať