SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Každá domácnosť potrebuje komplexný ekosystém digitálnej bezpečnosti

Bezpečnosť
1

Špeciálny projekt

V dôsledku pandémie sme sa začali ešte viac spoliehať na naše počítače a telefóny. Digitálny spôsob života obrovskej časti populácie je vodou na mlyn kybernetickým útočníkom, ktorí okrem firiem cielia aj na domácnosti. Vo väčšine rodín má bezpečnosť zariadení na starosti jedna osoba. Je preto potrebné, aby správa domácich technológií bola čo najjednoduchšia. Spoločnosť ESET podáva v tomto smere pomocnú ruku so svojou novou platformou ESET HOME.     

Spravujte digitálnu bezpečnosť domácnosti z jedného miesta

Vlna kybernetických útokov za uplynulý rok nabrala hrozivé rozmery. Zabezpečiť používateľom ich zariadenia aj pohyb na internete tak, aby ho mohli bezstarostne používať, je preto ešte dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Na nové výzvy reaguje spoločnosť ESET uvedením novej platformy ESET HOME, ktorá ponúka jednoduchú správu zabezpečenia domácich zariadení. Používatelia tak majú pod palcom digitálnu bezpečnosť celej rodiny, kdekoľvek práve sú a kedykoľvek to potrebujú.

Nová služba poskytuje používateľom komplexný prehľad o všetkých zakúpených riešeniach ESET pre zariadenia so systémom Windows a Android. Platforma združuje bezpečnostné produkty na jednom mieste a umožňuje používateľom sledovať aktuálny stav ochrany jednotlivých zariadení pripojených k účtu, ako aj stav licencií, ktoré používajú alebo vlastnia.

ESET HOME reflektuje najnovšie trendy v používaní technológií. Keďže ľudia už trávia viac času na telefónoch ako pri počítačoch a digitálne služby si chcú užívať neobmedzene a odkiaľkoľvek, nová platforma je navrhnutá s ohľadom na používateľov mobilných telefónov tak, aby bola vždy poruke. Služba ESET HOME je dostupná ako mobilná aplikácia pre zariadenia so systémom Android a iOS, ale aj ako webový portál. 

Do ekosystému na správu možno ľahko pridávať aj nové zariadenia. Prostredníctvom ESET HOME sa dajú bezpečnostné produkty pre nové zariadenia jednoducho zdieľať bez nutnosti zadávať licenčný kľúč alebo sa prihlasovať. Licencie môžu používatelia zvýšiť, obnoviť alebo ich zdieľať s rodinou a priateľmi. Na ochranu všetkých zariadení stačí zadať e mailové adresy.

Novú službu ocenia aj rodičia. Prostredníctvom webového portálu ESET HOME môžu v časti Parental Control monitorovať aktivitu svojich detí a kontrolovať čas, ktorý strávia so zariadením. Ak máte svoje zariadenia zabezpečené funkciou Anti-Theft, môžete ich pomocou novej platformy v prípade straty alebo krádeže vystopovať.   

Bezpečnostný softvér s pokročilými zlepšeniami

Pre ESET je dlhodobo kľúčové zlepšovanie ochrany používateľov a poskytovanie tých najlepších technológií z oblasti kybernetickej bezpečnosti. Najnovší dôkaz je integrácia unikátnej služby LiveGuard do produktu ESET Smart Security Premium. LiveGuard poskytuje domácnostiam špičkovú technológiu, ktorá bola pôvodne vyvinutá pre firmy na ochranu ich rozmanitých sietí pred doposiaľ neznámymi druhmi hrozieb. Pracuje pri tom s cloudovým sandboxom, ktorý presúva podozrivé súbory z webových prehliadačov, e mailových služieb, archívov alebo USB kľúčov na analýzu do zabezpečeného cloudového priestoru. Vďaka nemu sa používatelia nemusia báť napadnutia malvérom, pretože je eliminovaný ešte pred spustením kódu.

Ďalšia užitočná novinka pre používateľov prémiového produktu ESET Smart Security Premium je upravený Password Manager. Nástroj na správu hesiel bol vynovený tak, aby sa dal jednoduchšie používať a poskytoval lepšie zabezpečenie. Password Manager je k dispozícii vo všetkých známych prehliadačoch vo forme rozšírenia prehliadača a na zariadeniach so systémom Android a iOS ako natívna aplikácia. Medzi jeho nové funkcie patrí podpora pre KeePass a Microsoft Authenticator.  Zlepšenie neobišlo ani ochranu online platieb. Táto funkcia je navrhnutá na ochranu finančných údajov počas online bankových transakcií a platieb pred keyloggermi a inými hrozbami. Umožňuje používateľom automaticky spúšťať akýkoľvek podporovaný prehliadač v režime zvýšeného zabezpečenia. Ochrana sa vzťahuje aj na množstvo obľúbených webových kryptopeňaženiek. Ransomware Shield, ktorý monitoruje a vyhodnocuje aplikácie s cieľom chrániť ich pred útokmi ransomvéru, bol obohatený o zdokonalené techniky detekcie na základe správania a Exploit Blocker zasa o schopnosť pokrývať aj ďalšie škodlivé techniky. Napokon treba spomenúť ESET NOD32 Antivirus, ktorý odteraz funguje aj na procesore ARM64 prostredníctvom testovacieho beta kanála.

FOTO: Julia M Cameron from Pexels

 

Zobrazit Galériu

ESET

Všetky autorove články

1 komentár

Fúú, no nemáme sedemdesiat evri na jedno windows/android zariadenie od esetu, tak sme prešli na počítačoch na linux reakcia na: Každá domácnosť potrebuje komplexný ekosystém digitálnej bezpečnosti

2.12.2021 14:12
Fúú, no nemáme sedemdesiat evri dvojročne na jedno windows/android zariadenie od esetu, tak sme prešli na počítačoch na linux a androidy majú nejaký vstavaný šíld playprotect a ešte nejakú vstavanú kontrolu vírov od miui xiaomi. Teraz bola akcia v datarte na xiaomi poco x3 pro android11 za dve stovky, tak sme prešli s rodinou naň. Z Linuxov používame používateľsky prívetivý Linux Mint. Vo windowse sme dali prednosť avast free antivirus. Kto by to všetko zaplatil? 4 počítače krát sedemdesiať evri od esetu? To sa nedá. Na 3 sme dali Linux Mint a jeden windows10 je avast free antivirus a ide bez chyby už 4 roky. Stačí nesťahovať neoverené údaje z netu. Na Ubuntu Linuxe sme od roku 2010 s rodinkou a stačí nám to na používanie, je tam dvesto tisíc balíčkov softwéru zadarmo. Ten jeden windows10 je na školské účely pre dcéru, keďže v škole používajú mnohé windows programy. Inak aj avast free má taký cloud štít. Keď na ňom spustíš neoverený exe súbor presunie ho do sand boxu a skenuje ho alebo ho odošle priamo na centrálu avast free. Ako vravím, dcéra už na tom windows10 beží 4roky s avastom free bez chyby. Ďakujeme avast, že nás chrániš zdarma. Aj eset môže byť dobrý, no my nemáme toľko peňazí, aby sme ho na všetky zariadenia zaplatili, tak bežíme takto ako píšem.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať