SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Kedy deťom zaobstarať prvé smart hodinky a podľa čoho vyberať?

Tlačové správy
1

Radi by ste zaobstarali svojím ratolestiam smart hodinky? Niektorí rodičia ich deťom kúpia ako darček, iní čakajú na to, kým si ich vypýtajú sami. Žiadna z možností nie je zlá. Určite je ale dobré počkať na to, až bude dieťa dobre poznať čísla a bude sa orientovať v čase. Keď si totiž osvojí tieto schopnosti, bude potom o to jednoduchšie naučiť ho dochvíľnosti a schopnosti využívať svoje smart hodinky naplno. Taká vecička totiž dokáže viac, než len ukazovať koľko je hodín. Ako teda vybrať tie pravé pre vášho potomka?

SAMSUNG_07M Advertisement

Začalo to smart hodinkami pre dospelých, ktoré sa stali veľmi obľúbenými a môžete si ich všimnúť takmer u väčšiny ľudí. A to aj u detí.  Benefity hodiniek pre deti totiž ocenia aj ony. Vďaka detským smart hodinkám vaše ratolesti získajú praktického pomocníka, s ktorým budú mať možnosť športovať, hrať sa alebo komunikovať s rodinou či kamarátmi. Naviac každé dieťa určite rado zaujme štýlovými hodinkami, ktorými ohromí kamarátov v škole. Okrem designu hodinky ponúkajú mnoho skvelých funkcií, ktoré sú vo výsledku prínosom aj pre rodičov. Je však viac aspektov, na ktoré sa pri výbere zamerať.

Štýlový design

Jedným z dôležitých bodov je vzhľad hodiniek, ich rozmery a tvar. Detské zápästia bývajú útle, preto je dobré sústrediť sa práve na tento aspekt, aby dieťaťu perfektne sedeli na ruke. Pri výbere hodiniek dajte priestor práve im, aby si vybrali hodinky, ktoré nebudú chcieť zložiť z ruky. Keď dieťa uvidí, že rešpektujete jeho názor, utužíte váš vzťah, a naviac sa nebudete musieť báť, že by hodinky onedlho leteli do kúta. Pre deti býva zásadná aj farba, vzhľad remienku alebo ciferníka…to sú veci, na ktorých im spravidla veľmi záleží. Majú skrátka svoj vlastný vkus a cit pre design, tak prečo im nedať priestor.

Zaujímavé funkcie vedú

Keď už hodinky, tak poriadne. Presnejšie povedané také, ktoré ponúknu tie najzaujímavejšie a najužitočnejšie funkcie naviac. Ak chcete deti motivovať napríklad k športu a aktívnemu životu, budú vám hodinky skvelým pomocníkom. Napríklad detské hodinky LAMAX BCool sú nabité fitness funkciami, ktoré zmerajú kroky, pulz, ale aj ďalšie športové aktivity ako beh, basketbal alebo bicykel. Vaše dieťa sa teda bude mať šancu vytiahnuť pred kamarátmi alebo si s nimi zasúťažiť. Naviac majú aj štyri vzdelávacie hry, ktoré sa môžu hodiť napríklad pri čakaní na autobus. Hodinky sú v češtine a neohrozí ich ani voda, čo sa dosť hodí, ak je váš potomok milovník vodných radovánok. Samozrejmosťou sú potom notifikácie prichádzajúcich hovorov alebo sms správ, keď nie je mobil po ruke.

Dvojsečná funkcia GPS lokalizácie

Pre mnoho rodičov je práve bezpečnosť jedným z kľúčových dôvodov, prečo zaobstarajú svojím deťom smart hodinky. Často je totiž ich súčasťou GPS lokátor. Je teda možné sledovať, kde sa práve potomok pohybuje a prípadne skontrolovať, či dorazil, kam mal. Občas ale táto funkcia môže byť tak trochu na škodu. Najmä, keď rodičia na dieťa tlačia a dávajú mu najavo, že kontrolujú každý jeho krok. Potom hrozí, že hodinky zloží z ruky, niekam ich schová alebo odloží a táto funkcia (a samozrejme nielen ona) stratí všetok svoj význam. Preto sú niektorí rodičia odporcovia lokalizovania a vyberajú si len hodinky, ktoré ich dieťa sledovať nedokáže. Je teda lepšie držať sa hesla „všetko s mierou“ a využívať túto funkciu len keď je to nevyhnutné.

Výdrž batérie  

Na čo by boli smart hodinky, keby sa stále vybíjali a nemohli by naplno plniť svoju funkciu? Preto je dôležité dívať sa na to, akú má ich batéria výdrž. Niektoré hodinky je potrebné dobíjať každý deň. Iné ale zvládnu vydržať aj pár dní. Tie kvalitné by mali vydržať dokonca až týždeň bez nabíjania v nepretržitej prevádzke. Vďaka tomu potom rodičia nemusia neustále sledovať, či sú hodinky nabité alebo nie. Všetko ale závisí na tom, ako aktívne ich bude vaše dieťa využívať. A dosť veľký vplyv na to môžete mať aj vy. Ak budete napríklad často používať GPS, hodinky sa budú vybíjať rýchlejšie. Tak či onak, je dobré dieťaťu vysvetliť, že je dôležité sledovať stav batérie a aj jej dobíjanie.

Keď zháňame dieťa

Akonáhle do smart hodiniek vložíte SIM kartu, bude mať vaše dieťa možnosť uskutočniť telefonický hovor a tiež si jednoducho prečíta smsky z mobilu priamo na hodinkách. Súčasťou funkcií smart hodiniek pre deti je tiež prijímanie notifikácií, tzn. upozornení, že sa dieťaťu niekto snažil dovolať, alebo že mu prišla smska, keď bude mať práve mobil napríklad v taške alebo inde, kde ho neuvidí. Na hodinkách preto hneď uvidí, kto a kedy ho zháňal a bude mať šancu hneď zareagovať.

S tým ale súvisí aj prístup učiteľov a škôl. Táto moderná vychytávka deťom často uľahčuje život. Čo sa týka výuky, v súčasnosti väčšina škôl v používaní hodiniek pri vyučovaní nevidí žiadny benefit, ale ani problém. Niekde ich prítomnosť na hodinách kvitujú. Keďže sa názory učiteľov a vedení škôl líšia, určite nehrozí ich zákaz. Avšak to, ako s nimi bude učiteľ alebo daná škola pracovať záleží len a len na nej. Pravidlá by mal určovať školský poriadok. Niekde však platí, že sa hodinky musia odložiť z dosahu rovnako, ako mobilný telefón, prípadne ich môžu využívať len na vyzvanie učiteľov.

Tip na záver:

Vďaka smart hodinkám môžete spoločne s potomkom pomocou hry trénovať dochvíľnosť a poznávanie hodín. Dohodnite si zraz v miestnosti v dome alebo na záhrade v konkrétnu hodinu a odmeňte sa za presnosť. Vymyslite si činnosť, ktorú spolu budete podnikať od konkrétnej hodiny a užite si zábavu. Alebo na hodinkách stopujte, ako dlho udržíte rovnováhu a vydržíte stáť na jednej nohe. Popusťte uzdu fantázii a vymyslite si viac zábavných činností s hodinkami. Hlavne ale buďte v dochvíľnosti dieťaťu príkladom.  

Zobrazit Galériu

1 komentár

deti néchcem - nemám čo žrať a idem deti robiť, né? reakcia na: Kedy deťom zaobstarať prvé smart hodinky a podľa čoho vyberať?

27.8.2022 12:08
nemáš čo žrať a ideš deti robiť, né?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať