SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

KinectAir chce sprístupniť súkromné tryskáče širokej verejnosti za normálne ceny

0

Po správach o tom, že lety súkromným lietadlom stoja v mnohých prípadoch menej ako biznis trieda a sú dostupné dokonca aj pre psov, vás asi neprekvapí, že firmy hľadajú spôsoby, ako súkromné lety ešte viac sprístupniť širokej verejnosti. Takýto cieľ si dala aj spoločnosť KinectAir založená v roku 2019. Podnik už niekoľko rokov ponúka súkromné lety na požiadanie v severozápadnej časti Tichého oceánu. Generálna riaditeľka Katie Bussová, bývalá vojenská pilotka, vysvetľuje, že spoločnosť chce zmeniť názor, že súkromné lety sú dobré len pre Jeffa Bezosa, Elona Muska a pod. 

Verte či nie, rezervácia luxusného cestovania môže byť náročná aj pre ľudí z hornej časti príjmového spektra, pričom tradičná rezervácia súkromného lietadla si vyžaduje sprostredkovateľov, drahé členstvo a zložitý proces. KinectAir chce využiť svoj softvér podporovaný AI na zjednodušenie procesu vyhľadávania a rezervácie súkromných letov v podstate rovnakým spôsobom, akým Uber pretransformoval taxislužbu a AirBnB zmenil spôsob, ako uvažujeme o hoteloch. Zameriava sa na krátke lety (do 800 km), využíva lietadlá s turbovrtuľovým a piestovým motorom, ktoré sú na tieto cesty najvhodnejšie, a poskytuje 75 % zľavy v porovnaní s cenami bežných súkromných lietadiel.

KinectAir zaručuje rovnaké bezpečnostné štandardy ako bežní dopravcovia, no odlišuje sa od konkurencie tým, že si neúčtuje žiadne členské ani transakčné poplatky, takže poskytuje veľmi konkurencieschopné ceny v porovnaní s komerčnými leteckými spoločnosťami, najmä pri rezervácii na poslednú chvíľu. Podľa CNN let z Phoenixu do Palm Springs, ktorý by bol inak naprázdno, stál len 233 USD na osobu, čo je menej, ako ponúka ktorýkoľvek dostupný komerčný prepravca.

Štúdia z roku 2021 zistila, že 1 % ľudí je zodpovedné za viac ako polovicu všetkých globálnych emisií z lietania, a keďže priemysel súkromných lietadiel sa rozmáha, existujú odhady, že toto číslo bude stúpať. Spoločnosti ako KinectAir by mohli zabrániť tomu, aby sa problém zhoršoval. Navyše turbovrtuľové a piestové lietadlá, ktoré KinectAir používa, spaľujú podstatne menej paliva ako tradičné prúdové lietadlá a spoločnosť plánuje v budúcnosti používať elektrické hybridné lietadlá.

Zdroj: dmarge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať