PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022 PEUGEOT_062022

Kuriérom chýbajú ľudia. Packeta má voľných 100 pracovných pozícií.

11

Špeciálny projekt

Kuriérske spoločnosti začínajú cítiť nedostatok záujemcov o prácu. Packeta (predtým Zásielkovňa) má aktuálne voľných  100 pracovných pozícií. Vzhľadom na blížiacu sa vianočnú sezónu sa počet obsadzovaných pozícií ešte navýši.

Záujem o doručovanie tovaru objednaného na internete rastie a tak rastie aj dopyt po profiloch z oblasti logistiky. Nejde pritom len o samotných kuriérov. Hľadaní sú aj špecialisti a manažéri z oblasti logistiky, vedúci zmeny alebo skladníci. „Aktuálne hľadáme viac ako 100 ľudí. Cítime však, že na trhu je nedostatok uchádzačov o prácu v tejto oblasti a dopyt od prepravných spoločností po nich stále rastie,“ konštatuje Petra Matejíčková, HR manažérka Packety na Slovensku. Podobnú situáciu vnímajú aj iné doručovateľské spoločnosti.  Ku koncu roka využívajú tieto firmy vo zvýšenej miere agentúrnych zamestnancov. „Napríklad pred Vianocami, naberáme okrem interných zamestnancov aj desiatky agentúrnych pracovníkov. Minuloročný december to bolo viac ako 200 pracovníkov. Tento rok nebude vyzerať inak.“ konštatuje Petra Matejíčková.

Pribudlo 130 zamestnancov

Dôvodov, prečo na Slovensku chýbajú  ľudia  v logistike, je niekoľko. Jedným z nich je skokový rast internetového obchodu v minulom roku. Rast trhu nezodpovedá rastu počtu zamestnancov v doručovateľských spoločnostiach. Druhým dôvodom je chýbajúca atraktivita niektorých pracovných pozícií. Napriek tomuto nepriaznivému stavu počet zamestnancov Packety kontinuálne rastie. Od začiatku tohto roka pribudlo takmer 130 zamestnancov. „Každým rokom rastieme dvojnásobne a preto neustále hľadáme nových kolegov,“ konštatuje Petra Matejíčková. Jedným z možných riešení nedostatku pracovníkov sú rôzne zamestnanecké programy. „Tento rok sme spustili Logistickú akadémiu pre nádejné talenty v oblasti logistiky. Tiež spolupracujeme s univerzitami a vytvárame tak dlhodobé partnerstvá. Aj vďaka nim si vychováme vlastných odborníkov,“ uvádza Petra Matejíčková. 

Zobrazit Galériu

Packeta

Všetky autorove články

11 komentárov

Voľné miesta reakcia na: Kuriérom chýbajú ľudia. Packeta má voľných 100 pracovných pozícií.

6.11.2021 17:11
Kde sú tie zvyšné 98 voľných pracovných miest keď pre Košický kraj sú len 2 a potom že vraj nieje záujem. Zrušte celý východ aj tak tu nič nieje podľa Ficka.
Reagovať

Lackove klamstva reakcia na: Kuriérom chýbajú ľudia. Packeta má voľných 100 pracovných pozícií.

30.10.2021 02:10
Nikto nechyba, Lacko umyselne klame. Ludi je milion, co to mozu robit. Lacko napis pravdu, ze nechcu ferovo platit.
Reagovať

RE: Uz aj zahranicne firmy z Anglicka prisli na to, ze mozu zdierat Slovakov reakcia na: Lackove klamstva

30.10.2021 13:10
Uz aj zahranicne firmy z Anglicka prisli na to, ze mozu zdierat Slovakov, ponukali na fejsbuku plat 6,90€/hod brutto a z toho si mas platit zivnost 300€ a zostane ti 280€ na zivot a z toho vyzi teraz. Svine, co neplatia. Mozes aj zdochnut tuna, sku*vena vlada, co chce zrusit miniimalnu mzdu, uz aby sme tu zili ako v Bangladesi - pracujuca chudoba.
Reagovať

RE: RE: Uz aj zahranicne firmy z Anglicka prisli reakcia na: RE: Uz aj zahranicne firmy z Anglicka prisli na to, ze mozu zdierat Slovakov

30.10.2021 13:10
Keby si rozumel daniam, tak sa tesis zruseniu falosnej minimalnej "mzdy". To nie je mzda, to je dan v realite. Cim vyssia minimalka, tym viacej ti strhnu z vyplaty. Lebo koeficient dane naviazali na vysku minimalky. Minimalka = dan v realite.
Reagovať

RE: RE: RE: No vidis a ty chces este ludi okradnut o minimalnu mzdu. Uz, aby vyzili z nicoho chces. Si riadna svinka. reakcia na: RE: RE: Uz aj zahranicne firmy z Anglicka prisli

1.11.2021 12:11
No vidis a ty chces este ludi okradnut o minimalnu mzdu. Uz, aby vyzili z nicoho chces. Si riadna svinka.

RE: A ty keby si rozumel daniam reakcia na: RE: RE: Uz aj zahranicne firmy z Anglicka prisli

31.10.2021 18:10
Ty zijes asi v PC hrach. Na SVK uz 15 rokov nie je nic zadarmo, duplom zdravotna starostlivost a dochodok. U doktorov sa skoro vsetko plati, plus predpisuju tabletky 3x predrazene oproti europskym cenam. VZP ledva preplaca 10% na najcastejsie lieky. Chod do UK a Nemecka si pozriet ceny beznych liekov. Vsetko na horucky, alergie, klby atd. je 3x lacnejsie. Dochodok je skoro ziaden. Si zisti kolko stoji 1 mesacny prenajom bytu a kolko je dochodok, co ti zostane...

RE: RE: RE: A ty keby si rozumel daniam, tak by si vedel, ze to ide na socialne odvody do zdravotky a socialky reakcia na: RE: RE: Uz aj zahranicne firmy z Anglicka prisli

31.10.2021 17:10
A ty keby si rozumel daniam, tak by si vedel, ze to ide na socialne odvody do zdravotky a socialky, aby si mal lekarsku starostlivost stale zdarma. Evidentne ten Banglades v Slovakistane podporujes svojimi pazravymi bludmi o vyplate. Ako chapem, chces dostat co najvacsiu vyplatu za minimalnu dan, ale necakaj ze dostanes zdravotnu starostlivost a dochodok v starobe, ci kvalitnu skolu, lebo to vsetko z tej vyplaty zaplatis cash a zostane ti to iste ako s minimalkou.

A kto by k nim išiel za 4,50€/hod čistého? Ste vy vôbec normálni? Viete koľko stojí hypotéka na dom, byt? reakcia na: Kuriérom chýbajú ľudia. Packeta má voľných 100 pracovných pozícií.

29.10.2021 18:10
A kto by k nim išiel za 4,50€/hod čistého? Ste vy vôbec normálni? Viete koľko stojí hypotéka na dom, byt? Toto je pracujúca chudoba, čo vy vytvárate. Hlavne, že máte marže 800% na predávanom produkte.
Reagovať

RE: Tak jasné nenažraní slováci. Na ebay stojí spotrebič 100$, na Slovensku ten istý majú za 312€. Tak kde sme toto? reakcia na: A kto by k nim išiel za 4,50€/hod čistého? Ste vy vôbec normálni? Viete koľko stojí hypotéka na dom, byt?

29.10.2021 20:10
Tak jasné nenažraní slováci. Na ebay stojí spotrebič 100$, na Slovensku ten istý majú za 312€. Tak kde sme toto? Ešte dávajú Angličani fotky po fejsbúku, že aha aké lacné u nás a a koľko za to pýtajú u vás?

RE: A kto by k nim išiel za 4,50€/hod čistého? Ste vy vôbec normálni? Viete koľko stojí hypotéka na dom, byt? reakcia na: A kto by k nim išiel za 4,50€/hod čistého? Ste vy vôbec normálni? Viete koľko stojí hypotéka na dom, byt?

29.10.2021 18:10
Koľko si predstavujete ideálnu mzdu v tomto odvetví a koľko ste ochotný v e-shope platiť za doručenie balíka?

https://www.profesia.sk/praca/packeta-slovakia/C188576?cd_page=volne-pozicie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať