SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Kuriérom chýbajú ľudia. Packeta má voľných 100 pracovných pozícií.

5

Špeciálny projekt

Kuriérske spoločnosti začínajú cítiť nedostatok záujemcov o prácu. Packeta (predtým Zásielkovňa) má aktuálne voľných  100 pracovných pozícií. Vzhľadom na blížiacu sa vianočnú sezónu sa počet obsadzovaných pozícií ešte navýši.

Záujem o doručovanie tovaru objednaného na internete rastie a tak rastie aj dopyt po profiloch z oblasti logistiky. Nejde pritom len o samotných kuriérov. Hľadaní sú aj špecialisti a manažéri z oblasti logistiky, vedúci zmeny alebo skladníci. „Aktuálne hľadáme viac ako 100 ľudí. Cítime však, že na trhu je nedostatok uchádzačov o prácu v tejto oblasti a dopyt od prepravných spoločností po nich stále rastie,“ konštatuje Petra Matejíčková, HR manažérka Packety na Slovensku. Podobnú situáciu vnímajú aj iné doručovateľské spoločnosti.  Ku koncu roka využívajú tieto firmy vo zvýšenej miere agentúrnych zamestnancov. „Napríklad pred Vianocami, naberáme okrem interných zamestnancov aj desiatky agentúrnych pracovníkov. Minuloročný december to bolo viac ako 200 pracovníkov. Tento rok nebude vyzerať inak.“ konštatuje Petra Matejíčková.

Pribudlo 130 zamestnancov

Dôvodov, prečo na Slovensku chýbajú  ľudia  v logistike, je niekoľko. Jedným z nich je skokový rast internetového obchodu v minulom roku. Rast trhu nezodpovedá rastu počtu zamestnancov v doručovateľských spoločnostiach. Druhým dôvodom je chýbajúca atraktivita niektorých pracovných pozícií. Napriek tomuto nepriaznivému stavu počet zamestnancov Packety kontinuálne rastie. Od začiatku tohto roka pribudlo takmer 130 zamestnancov. „Každým rokom rastieme dvojnásobne a preto neustále hľadáme nových kolegov,“ konštatuje Petra Matejíčková. Jedným z možných riešení nedostatku pracovníkov sú rôzne zamestnanecké programy. „Tento rok sme spustili Logistickú akadémiu pre nádejné talenty v oblasti logistiky. Tiež spolupracujeme s univerzitami a vytvárame tak dlhodobé partnerstvá. Aj vďaka nim si vychováme vlastných odborníkov,“ uvádza Petra Matejíčková. 

Zobrazit Galériu

Packeta

Všetky autorove články

5 komentárov

Voľné miesta reakcia na: Kuriérom chýbajú ľudia. Packeta má voľných 100 pracovných pozícií.

6.11.2021 17:11
Kde sú tie zvyšné 98 voľných pracovných miest keď pre Košický kraj sú len 2 a potom že vraj nieje záujem. Zrušte celý východ aj tak tu nič nieje podľa Ficka.
Reagovať

A kto by k nim išiel za 4,50€/hod čistého? Ste vy vôbec normálni? Viete koľko stojí hypotéka na dom, byt? reakcia na: Kuriérom chýbajú ľudia. Packeta má voľných 100 pracovných pozícií.

29.10.2021 18:10
A kto by k nim išiel za 4,50€/hod čistého? Ste vy vôbec normálni? Viete koľko stojí hypotéka na dom, byt? Toto je pracujúca chudoba, čo vy vytvárate. Hlavne, že máte marže 800% na predávanom produkte.
Reagovať

RE: Tak jasné nenažraní slováci. Na ebay stojí spotrebič 100$, na Slovensku ten istý majú za 312€. Tak kde sme toto? reakcia na: A kto by k nim išiel za 4,50€/hod čistého? Ste vy vôbec normálni? Viete koľko stojí hypotéka na dom, byt?

29.10.2021 20:10
Tak jasné nenažraní slováci. Na ebay stojí spotrebič 100$, na Slovensku ten istý majú za 312€. Tak kde sme toto? Ešte dávajú Angličani fotky po fejsbúku, že aha aké lacné u nás a a koľko za to pýtajú u vás?
Reagovať

RE: A kto by k nim išiel za 4,50€/hod čistého? Ste vy vôbec normálni? Viete koľko stojí hypotéka na dom, byt? reakcia na: A kto by k nim išiel za 4,50€/hod čistého? Ste vy vôbec normálni? Viete koľko stojí hypotéka na dom, byt?

29.10.2021 18:10
Koľko si predstavujete ideálnu mzdu v tomto odvetví a koľko ste ochotný v e-shope platiť za doručenie balíka?

https://www.profesia.sk/praca/packeta-slovakia/C188576?cd_page=volne-pozicie
Reagovať

RE: RE: Lenže toto nie je o cene za doručenie balíka, toto je o marži 800% pre obchod a to je ten rozdiel, ktorý ste nepochopila reakcia na: RE: A kto by k nim išiel za 4,50€/hod čistého? Ste vy vôbec normálni? Viete koľko stojí hypotéka na dom, byt?

29.10.2021 19:10
Lenže toto nie je o cene za doručenie balíka, toto je o marži 800% pre obchod a to je ten rozdiel, ktorý ste nepochopila. Keby bol lacnejší tovar, tak môžu zarobiť doručitelia a toto sa tu nedeje. Len zdrať človeka: za nočnú zmenu dať 900€ skladníkovi je zderstvo, to sa nečudujem, že sa tam nikto nehrnie, keď v ČR má skladník 40000czk, čo je 1600€/mesiac. Ták hľadajte ďalej zdierači...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať