Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Recenzia: Lenovo K6 NOTE - kovový elegán s dobrým displejom

0

Veľká  K6-ka je dôkazom prelínania strednej a vyššej strednej triedy. Niekde výrobca pridal, napríklad na 5,5" displeji IPS s rozlíšením full HD, ktorého krycie sklo je vďaka technológii 2.5D zaoblené po celom obvode, aj 16 Mpx fotoaparáte s autofókusom PDAF a duálnym bleskom CCT. Inde sa logicky uskromnil. Procesor Snapdragon 420 napriek tomu, že je osemjadrový, nepatrí k výkonnostnej špičke, ­vynikne skôr vytrvalosťou. Všetky jadrá sú Cortex-A53, štyri z nich sú taktované na 1,4 GHz, zvyšné štyri na 1,2 GHz. V kombinácii s veľkokapacitnou batériou ponúka minimálne dvojdňovú výdrž. Priemerný (na full HD rozlíšenie skôr mierne podpriemerný) výkon poskytuje aj GPU Adreno 505. Zjednodušene povedané, hráča týmto telefónom nepotešíte, na bežné použitie vrátane multimédií je však výkon dostatočný, hoci občas pri viacerých spustených aplikáciách nastane pozorovateľné zaváhanie.

Kovové telo s matnou povrchovou úpravou má tmavosivý odtieň, neskôr príde na trh aj variant v zlatom farebnom vyhotovení. Slot má dve pozície a dá sa osadiť buď ako dual SIM, alebo SIM + microSD. Obidve SIM síce podporujú 4G, ale nie súčasne, môžete si vybrať, ktorú z nich použijete aj na dáta a ktorá bude len 2G.
Okrúhly snímač odtlačkov prstov prekonal naše očakávania rýchlosťou, ale hlavne presnosťou identifikácie. Pri klasickom úchope je umiestnený ergonomicky, ak je telefón položený na stole displejom hore, odblokujete ho až po zodvihnutí. Odolnosť krycieho skla sme, pochopiteľne, na zapožičanej vzorke neskúšali, no ak výrobca pribalil ochrannú fóliu, odporúčame ju nalepiť. Trochu dizajnovo aj hmatovo naruší 2.5D efekt zakrivenia, no ochráni displej. Trojica dotykových systémových androidových tlačidiel je pod displejom, takže neuberajú z jeho plochy. Displej je štandardný IPS a môžete si vybrať normálne alebo živšie podanie farieb. Nechýba ani nočný režim s minimálnym jasom.

Hlavný 16 Mpx fotoaparát disponuje automatickým zaostrovaním s pomerne rýchlou reakciou, podporuje HDR a umožňuje nastaviť ISO aj farebnú teplotu. Kvalita fotografií sa vlajkovým lodiam nevyrovná a pri nižšej úrovni osvetlenia sa už výrazne prejavuje šum a znížená kvalita obrazovej kompresie, no pri dobrom svetle s ním určite budete spokojní. Rozmery obrázka sú 4632 × 2608. Objektív má svetelnosť f/2, takže sa do určitej miery môžete pohrať aj s hĺbkou ostrosti, hlavne pri ručnom zaostrovaní.

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Lenovo K6 NOTE

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať